Ekim 1, 2020

Goldman Sachs, Dijital Varlık Geliştirme Ekibini Büyütüyor

Yatırım bankacılığı şirketi Goldman Sachs, uluslararası işe alım için açtığı 3 yeni ilanıyla dijital varlıklar ekibine personel eklemek istiyor.

Bu ilanlar, şirketin aynı zamanda “mütevazı sayıda işten çıkarmayla” ilerlemeyi planladığı bir zamanda geldi. Reuters haberine göre yaklaşık 400 pozisyonun işten çıkarılacağı iddia ediliyor. Bu sayının bankanın toplam iş gücünün yaklaşık yüzde birine eş değer olduğunu belirtmeliyiz.

Dijital varlıklar ekibinin yapısını 2020’nin başlarında yeniden düzenleyen Goldman, Birleşik Krallık’ta bir başkan yardımcısı ve Singapur’da iki araştırma ve geliştirme yazılım mühendisi arıyor.

Goldman Blockchain Ekibi Büyüyor

Firma genelinde “Goldman Sachs’ın blockchain çabalarını tanımlamak ve yürütmekten” sorumlu ekip şu anda yaklaşık on kişiden oluşuyor. Ekibe son zamanlarda yapılan en kayda değer eklemeler arasında JPMorgan Chase’in Quorum Blockchain’in ardındaki figür Oli Harris ve Ağustos ayında firmanın yeni küresel dijital varlık yöneticisi olmak üzere terfi ettirilen Mathew McDermott yer alıyor.

Özellikle, McDermott’un terfisi, bir kripto para birimi ticareti operasyonu oluşturmaktan finansal piyasalara bağlı kripto uygulamaları oluşturmaya kadar stratejide küçük bir değişikliği temsil edebilir. McDermott, 2018’de banka tarafından işe alınan eski bir kripto para tüccarı olan Justin Schmidt’in yerine terfi etti.

Sonuç olarak Goldman’ın blockchain personelini büyüttüğüne dair haber, bankanın ekonomik dönemlerdeki sarsıntılara rağmen kripto varlıklara daha proaktif bir yaklaşım benimsediğinin bir göstergesi.

Goldman Sachs ayrıca Mayıs ayındaki bir yatırımcı toplantısında Bitcoin‘in “uygun bir yatırım” olmadığını belirtmişti. Buna karşın söz konusu işe alım ilanları, firmanın geçmiş beyanlarıyla ters düşüyor demek yanlış olmaz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?