Goldman Sachs CEO’su, Bitcoin Düzenlemeleri Konusunda Umutlu!

0

Wall Street’in en büyük bankalarından biri, ABD’deki kripto para birimi düzenlemelerinin geleceğinde büyük bir evrim görüyor. Goldman Sachs CEO’su David Solomon, yakın tarihli bir röportajda, bankanın kripto para birimine olan ilgileri artarken müşterilerinin Bitcoin ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğini açıkladı.

ABD kripto para birimi düzenlemeleri, küresel olarak en gelişmişler arasındadır. CFTC, SEC ve IRS gibi düzenleyiciler, sektöre büyük ilgi gösterdi. Ancak Solomon’a göre daha kat edilmesi gereken uzun bir yol var. CNBC’nin Squawk Box programına konuşan Solomon, bankasının daha fazla Bitcoin ürünü sunmamasının nedeni olarak kısıtlayıcı düzenlemeleri sorumlu tuttu.

“Etrafımızda önemli düzenleyici kısıtlamalar var ve prensip olarak Bitcoin gibi kripto para birimleri etrafında hareket ediyoruz. Ancak, müşterilerin dijital varlıkları saklamalarını kolaylaştırmalarına yardımcı olabiliriz ve müşterilerimiz bu alana dahil olmayı talep ettikçe, onları destekleyebileceğimiz yollar bulmaya devam ediyoruz.”

Bankanın bu kısıtlamaları azaltmak için mücadele edip etmediği konusunda Solomon, kripto para birimi endüstrisinin gelişmekte olduğuna ve hızla geliştiğine dikkat çekti:

“Bunun gelişen bir alan olduğunu düşünüyorum. […] Önümüzdeki yıllarda büyük bir evrim olacağını düşünüyorum.” 

Goldman Sachs, Bitcoin alanına giriş yapan son Wall Street devlerinden. Banka 2. çeyrekte Bitcoin yatırım ürünleri sunmayı planlıyor. Bankanın yeni dijital varlıklar başkanı, ürünlerin Bitcoin yatırım hizmetleri için müşteri talebinin ardından geldiğini belirtti.

Goldman Sachs gibi firmalar Bitcoin’i ana akım yatırımcılara götürmek istiyor ve düzenlemeler bu noktada kritik önem taşır. Mevcut düzenleyici çerçeve kısıtlayıcı ve birçok firmanın doğrudan devreye girme fırsatını engelliyor. Ancak, eski SEC başkanı Jay Clayton’a göre bu durum yakında değişecek. Geçtiğimiz günlerde Clayton CNBC’ye yaptığı açıklamada, düzenlemenin bu alana hem doğrudan hem de dolaylı olarak geleceğinden emin olduğunu belirtti.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın