Mayıs 28, 2020

Goldman Sachs Bitcoin’i Neden Eleştirdi?


Bir süre önce, Goldman Sachs müşterileriyle bir konferans görüşmesi şeklinde toplantı yapacağını açıkladı ve bankanın üst düzey yöneticileri yatırımcı-müşterilerle Bitcoin ve altın hakkında konuşmak istediler.

Toplantı Çarşamba günü gerçekleşti. Ancak, önde gelen kripto para birimiyle ilgili fikirleri değiştirmek ve en iyi müşterilere tanıtmak yerine, Goldman Sachs Bitcoin’i küçümsedi. Edinilen bilgilere göre, Golden Sachs üst düzey yöneticileri Bitcoin’i bir varlık olarak görmüyor ya da müşterilerinin satın almasını önermiyorlar.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson da küresel toplantının Bitcoin’e neden karşı çıktığıyla ilgili değerlendirmelerini Twitter üzerinden paylaştı:

“Goldman Sachs: Müşterilerimizin yatırım portföyü için Bitcoin’i stratejik veya taktiksel olarak önermiyoruz… Gerçekte ne diyorlar: Lütfen bizi işin dışına çıkaran şeyleri satın almayın. Biz aracısızız ve kontrolü kaybediyoruz.”

Kripto cüzdanı ve borsası Luno’nun kurucusu ve CEO’su, Marcus Swanepoel, bankacılık devinin satmadıkları bir ürünü satın almayı öneremeyeceğini tweetledi. Goldman Sachs bir kez Bitcoin satmaya başlayabildiğinde, durumun kökten değişeceğini düşünüyor.

Goldman Sachs’ın Bitcoin toplantısı konuşulmaya devam edecek gibi görünüyor. Dev yatırım bankası ilerleyen dönemlerde Bitcoin’in tarafına geçecek mi zaman gösterecek.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?