Goldman Sachs Bitcoin’i Neden Eleştirdi?

0
266

Bir süre önce, Goldman Sachs müşterileriyle bir konferans görüşmesi şeklinde toplantı yapacağını açıkladı ve bankanın üst düzey yöneticileri yatırımcı-müşterilerle Bitcoin ve altın hakkında konuşmak istediler.

Toplantı Çarşamba günü gerçekleşti. Ancak, önde gelen kripto para birimiyle ilgili fikirleri değiştirmek ve en iyi müşterilere tanıtmak yerine, Goldman Sachs Bitcoin’i küçümsedi. Edinilen bilgilere göre, Golden Sachs üst düzey yöneticileri Bitcoin’i bir varlık olarak görmüyor ya da müşterilerinin satın almasını önermiyorlar.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson da küresel toplantının Bitcoin’e neden karşı çıktığıyla ilgili değerlendirmelerini Twitter üzerinden paylaştı:

“Goldman Sachs: Müşterilerimizin yatırım portföyü için Bitcoin’i stratejik veya taktiksel olarak önermiyoruz… Gerçekte ne diyorlar: Lütfen bizi işin dışına çıkaran şeyleri satın almayın. Biz aracısızız ve kontrolü kaybediyoruz.”

Kripto cüzdanı ve borsası Luno’nun kurucusu ve CEO’su, Marcus Swanepoel, bankacılık devinin satmadıkları bir ürünü satın almayı öneremeyeceğini tweetledi. Goldman Sachs bir kez Bitcoin satmaya başlayabildiğinde, durumun kökten değişeceğini düşünüyor.

Goldman Sachs’ın Bitcoin toplantısı konuşulmaya devam edecek gibi görünüyor. Dev yatırım bankası ilerleyen dönemlerde Bitcoin’in tarafına geçecek mi zaman gösterecek.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın