Aralık 13, 2022

Goldman Sachs Analiz Etti: Bitcoin mi Altın mı?

Goldman Sachs, paylaştığı çeşitlendirilmiş bir portföyde altın ve Bitcoin’in faydalarını inceledi. Goldman Sachs’a göre Bitcoin (BTC) değeri, kripto para endüstrisindeki potansiyel faydasına ve gelecekteki benimsenmesine bağlı olarak değişiyor. Şirkete göre bu nedenlerden Bitcoin, altına kıyasla faiz oranlarındaki değişikliklere daha hassas. Bitcoin’in sahip olduğu bu detay nedeniyle istenilen stabilite ve değerin, uzun vadede kazanılabilir.

Rapora göre, geçtiğimiz yıl faiz oranlarını artmasıyla “on yıllık kolay para döneminin sona ermesi” altın ve Bitcoin’deki spekülatif pozisyonlarda düşüşe neden oldu. Bununla birlikte, altın bir önceki yıla göre değerini korurken; BTC, teknoloji şirketlerine paralel olarak %75 düştü.

Rapora göre; sıkı finansal koşullar, Bitcoin’in kullanıcı tarafından benimsenmesini engelleyebilecek kadar kritik. Bu da kripto para biriminin son on yıldaki güçlü getirilerinin tekrarlanma olasılığını azaltıyor. Daha fazla kullanım alanı geliştirene kadar volatilite muhtemelen yüksek kalacaktır.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere önde gelen analistler de benzeri bir yorumu yapsa da kullanım senaryosunun artmasının garanti olmadığının altını çizdi.

Goldman Sachs, aynı raporda altının “yapısal olarak daha yüksek makro volatiliteden ve hisse senedi riskini çeşitlendirme ihtiyacından faydalanabileceğini” ekledi.

Bankacılık devi, kripto para benimsenmesinin kolay finansal koşullarla desteklendiğinin altını çizdi. Sonuç olarak düşük likidite riskli varlıklara olan teşviki de arttırıyor. Sıkı finansal koşullar beklendiğinden, Bitcoin’e olan spekülatif ilginin azalması muhtemel.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : CoinDesk


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.