Goldman Sachs: Aile Ofisleri, Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapmayı Düşünüyor

0

Yatırım bankası Goldman Sachs, tüm katılımcıların yarısından fazlasının zaten kripto para birimlerine yatırım yaptığını veya yatırım yapmakla ilgilendiğini tespit ederek, yapmış olduğu bir anketinin sonuçlarını bildirdi.

Dünyanın en zengin ailelerinin servetini yöneten şirketler olan aile ofisleri, giderek artan bir şekilde kripto para birimlerine yatırım yapmak istiyor. Bloomberg News’e göre Goldman Sachs, ilişkili aile ofislerini araştırdı ve firmaların %15’inin halihazırda dijital varlıklara yatırım yaptığını ve %45’inin kripto para yatırımlarını keşfetmekle ilgilendiklerini belirtti.

Goldman’ın anketi, dünya çapında 150’den fazla müşteriden gelen yanıtları içeriyordu. Bankanın iş yaptığı ofislerin %22’si yönetimi altında toplam 5 milyar dolar veya daha varlığa sahipken ve %45’i 1 milyar ile 4.9 milyar dolar arasında değere sahip varlıkları yönetiyor. Kripto para birimlerini çeşitlendirmek isteyenler için “yüksek enflasyon, süregelen düşük faiz oranları ve global çapta eşi benzeri görülmemiş teşvik paketleri ile geçen bir yılın ardından görülen diğer makroekonomik gelişmeler” ana nedenler olarak gösterildi. Goldman Sachs Özel Varlık Yönetimi Eş Başkanı Meena Flynn, aile ofislerinin kripto varlıklarına olan ilgisi hakkında şunları söyledi:

“Bu teknolojinin, internetin verimlilik ve üretkenlik açısından olduğu kadar etkili olacağını düşünen birçok kişi var.” 

Aile ofislerinden dijital varlıklara olan ilgi, kripto para yatırımlarını izleyen büyük para eğiliminin bir parçası olarak değerlendirilebilir. Mayıs ayında Goldman Sachs, kripto varlıklarına ve kurumlardan türevlere olan ilginin artması nedeniyle kripto alım satım konusunu yeniden ele aldı. O zamandan beri banka, kripto para birimlerinin potansiyelini özetleyen, özellikle Ethereum’dan “en yüksek gerçek kullanım potansiyeline” sahip olarak bahseden birkaç yükseliş raporu yayınladı.

Diğer yatırım bankaları da kripto para birimlerinin uzun vadeli beklentileri konusunda iyimser. Nisan ayında JPMorgan’daki bir analist, artan kurumsal yatırımın Bitcoin’i 130.000 dolar’lık fiyat hedefine ulaştırabileceğini belirtti.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın