Aralık 8, 2023

Glassnode Kurucuları: İşte Altcoin Rallisini Tetikleyecek Faktörler!

Kripto analiz firması Glassnode’un kurucu ortakları, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) yükselirken altcoinlerin de bir ralli yapmak üzere olduğuna inanıyor.

Sosyal medya platformu X’te Negentropic kullanıcı adını paylaşan Glassnode kurucu ortakları Jan Happel ve Yann Allemann, toplam altcoin piyasa değerinin halihazırda yükseldiğini ve bunun da altcoinler için yükselişe işaret ettiğini söylüyor.

 Altcoinler hamlelerini yapmadan önce daha ne kadar geride kalacak? Bitcoin anlatısı piyasayı yönlendirmeye devam ediyor, ancak daha yakından bakıldığında toplam altcoin piyasa değerinin arayı kapatmaya çalıştığı görülüyor. Ethereum ve BTC’nin başı çekmesiyle, potansiyel olarak bir altcoin artışının eşiğindeyiz.

Kripto para market haraketleri

Kurucular ayrıca Bitcoin‘in fiyatı için oynaklığın artacağını ancak rallinin devam edeceğini tahmin ediyor. Kripto kralının genel bir yükseliş trendinde kalırken 40.000 dolar seviyesine düşebileceğini söylüyorlar.

 BTC’nin yükseliş ivmesi: 46.000 dolara giden keşfedilmemiş yolculukta ilerliyor.

BTC’nin aşırı satın alındığını gösteren dört saatlik zaman dilimine rağmen, BTC’nin yükseliş eğilimi devam edebilir ve yatırımcı FOMO’sunu (kaçırma korkusu) yönetim kurulu genelinde yoğunlaştırabilir.

Teknik olarak BTC, keşfedilmemiş topraklarda 46.000 dolara doğru ilerliyor. Dalgalı hareketlerin 40.000 dolar – 46.000 dolar arasında gerçekleşmesini bekliyoruz. 20 günlük EMA (üstel hareketli ortalama), potansiyel geri çekilmeler için bir güvenlik ağı sağlayarak kısa devreyi riskli hale getiriyor. Mevcut modeller 45.000 dolara doğru bir tırmanışa işaret ediyor.

Sonuç: tetikte ama iyimser olun. Yine de BTC’nin momentumu daha fazla yukarı yönlü olduğunu gösteriyor.

Bitcoin dolar grafiği

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin bu haber yazıldığı sırada 43.424 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte hafif bir düşüş yaşadı.

İkili ayrıca Elliott Dalga teorisini kullanarak, kripto paraların toplam piyasa değerinin mevcut boğa döngüsü sırasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4,4 trilyon dolara (ATH) çıkabileceğini ve yaklaşık 3 trilyon dolarlık önceki ATH’yi aşabileceğini öne sürüyor.

Elliott Dalga teorisi, dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan kalabalık psikolojisine dayalı fiyat hareketlerini tahmin etmeye çalışır. Geleneksel olarak Elliott Dalga teorisi, üç dalgalı “ABC” düzeltmelerinden sonra fiyat dürtülerinin beş dalga halinde gerçekleştiğini öne sürer.

 Üçüncü kez bir cazibe mi? Kripto harekete başladığında, hareketin sonunda dikey hale geliyor! Yolculuk daha yeni başladı. Ve RSI (göreceli güç endeksi) ‘aşırı yükseliş’ bölgesinde. Bu hareket için hazır mısınız? Rallinin sonunda muhtemelen aşırı coşku görülebilir.

toplam kripto para market değeri

Bu haber yazıldığı sırada, toplam kripto piyasası değeri 1,69 trilyon dolar seviyesindeydi.

Kaynak : The daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?