Girişim Kapitalisti: Kripto Alanından Birçok “Çöp” Var

Kripto pazarının Mart ayında yaşadığı %50’lik çöküşten sonra bile, farklı sektörlerdeki farklı sorunları çözmeye çalışan yüzlerce aktif blockchain projesi var. Tüm bu projeler değer taşıdığını, bir amacı olduğunu iddia ediyor, ancak önde gelen bir girişim kapitalisti kripto alanının hala ağzına kadar “çöp” ile dolu olduğunu iddia etti.

TechCrunch kısa süre önce Digg’in kurucu ortağı ve True Ventures’ın genel ortağı Kevin Rose ile kripto paralar hakkında konuştu.

Kevin Rose: Kripto Para Projelerinin Çoğu Çöp

Google Ventures’ın 2013 Ripple yatırımına öncülük eden Rose, ödeme sistemlerinin nasıl daha etkili ve kolay erişilebilir hale getirilebileceğini söyleyerek “para biriminin geleceğinin dijital olduğuna şüphe yok” dedi. Yine de birçok kripto projesinin kötü olduğunu ve günün sonunda aslında “çöp” olduğunu dile getirdi:

“[…] Sorun şu ki, buradaki projelerin %99’u ve arkalarında bulunan birçok insan sadece saf finansal kazanç için bu işte. Ve dışarıda bir sürü çöp var. Bu talihsizlik çünkü gerçekten yüksek kaliteli projeleri aşağı çekiyor ve alanı biraz kirletiyorlar.”

Rose’un bu kripto projelerinin birçoğunun etkinliği hakkındaki yorumu, Kadir Has Üniversitesi Öğretim Görevlisi İsmail Hakkı Polat’ın geçtiğimiz aylarda verdiği bir röportajında ki sözlerini hatırlattı:

“Şu an kripto para projelerinin çoğunun GitHub üzerinde geliştirilmediğini görüyoruz. Buna ek olarak bazı coin’lerin yol haritalarının tamamen hayal olduğunu ve bunların gerçekleşmeyeceğini görüyoruz. Bunların %99’u çöp olacak ama gelecek yeni nesil coin’ler çok heyecan verici gelişmeler sunabilir.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.