Girişim Kapitalisti: Kripto Alanından Birçok “Çöp” Var

0
225

Kripto pazarının Mart ayında yaşadığı %50’lik çöküşten sonra bile, farklı sektörlerdeki farklı sorunları çözmeye çalışan yüzlerce aktif blockchain projesi var. Tüm bu projeler değer taşıdığını, bir amacı olduğunu iddia ediyor, ancak önde gelen bir girişim kapitalisti kripto alanının hala ağzına kadar “çöp” ile dolu olduğunu iddia etti.

TechCrunch kısa süre önce Digg’in kurucu ortağı ve True Ventures’ın genel ortağı Kevin Rose ile kripto paralar hakkında konuştu.

Kevin Rose: Kripto Para Projelerinin Çoğu Çöp

Google Ventures’ın 2013 Ripple yatırımına öncülük eden Rose, ödeme sistemlerinin nasıl daha etkili ve kolay erişilebilir hale getirilebileceğini söyleyerek “para biriminin geleceğinin dijital olduğuna şüphe yok” dedi. Yine de birçok kripto projesinin kötü olduğunu ve günün sonunda aslında “çöp” olduğunu dile getirdi:

“[…] Sorun şu ki, buradaki projelerin %99’u ve arkalarında bulunan birçok insan sadece saf finansal kazanç için bu işte. Ve dışarıda bir sürü çöp var. Bu talihsizlik çünkü gerçekten yüksek kaliteli projeleri aşağı çekiyor ve alanı biraz kirletiyorlar.”

Rose’un bu kripto projelerinin birçoğunun etkinliği hakkındaki yorumu, Kadir Has Üniversitesi Öğretim Görevlisi İsmail Hakkı Polat’ın geçtiğimiz aylarda verdiği bir röportajında ki sözlerini hatırlattı:

“Şu an kripto para projelerinin çoğunun GitHub üzerinde geliştirilmediğini görüyoruz. Buna ek olarak bazı coin’lerin yol haritalarının tamamen hayal olduğunu ve bunların gerçekleşmeyeceğini görüyoruz. Bunların %99’u çöp olacak ama gelecek yeni nesil coin’ler çok heyecan verici gelişmeler sunabilir.”

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın