Mart 27, 2024

Gerçek Dünya Varlıkları (RWA) Token Cephesinde %300’lük Parabolik Ralli: O Altcoin Bir Fırsat mı?


Gerçek dünya varlıkları (RWA), BlackRock’ın ilgisinin ardından yeniden gündeme gelerek dikkat çekti. Bu bağlamda, bir Gayrimenkul tokenı olan UBXS, kurumsal olduğu iddia edilen hamlelerle bir hafta içinde %300 artış gösterdi.

UBXS, Web3 şirketi Bixos tarafından geliştirilen ve Gayrimenkul alanında uzmanlaşmış bir RWA projesinin parçası olan bir hizmet token’ı olarak kullanıyor. Şirket, blockchain teknolojisi aracılığıyla fiziksel ve sanal dünyaları birbirine bağlamayı hedefliyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Gayrimenkul mülk sahipleri, gerçek dünyadaki varlıklarını tokenize etmek için Bixos’u kullanabilir ve NFT yapabilir. Şirket, UBXS tokenini kullanarak yatırımcılara ücret indirimleri ve diğer avantajlar vaat ediyor.

MN Trading’in CEO’su ve kurucusu Michaël van de Poppe, Ocak 2024’te token için desteğini paylaşmıştı. Gerçek dünya varlıklarından biri olan UBXS fiyatı bu gelişmenin ardından, bir “dip” bekleyen yatırımcının bildirdiği gibi %400’den fazla arttı.

Bununla birlikte, Gerçek dünya varlıkları token’ının en önemli artışı %300’lük bir kazançla son yedi günde gerçekleşti. Van de Poppe bu başarıyı Bixos’un ilk mülk satışına bağlıyor.

Gerçek dünya varlıkları token'larının fiyatı artıyor

Bixos’un X hesabı BlackRock’ın tokenleştirme fonu hesabında 100.020 UBXS olduğunu belirten tweet’iyle dikkat çekmişti.

Ancak, finans devi bu adresin sahipliğini doğrulamadı ve basın saatine kadar UBXS’e herhangi bir yatırım yaptığını açıklamadı. Herhangi birinin, sahibinden önceden bir talep olmaksızın herhangi bir adrese token gönderebileceğini unutmamak gerekiyor. Çünkü birçok sahte proje daha önce bu yolu kullanarak şirketlerin token’larını aldığını iddia etmişti.

Kaynak : Finbold

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?