Eylül 26, 2023

Gemini, Sorunlara Rağmen Hindistan’da Genişleme Kararı Aldı!


Kripto para borsası Gemini, yaşanan düzenleyici belirsizliğe rağmen Hindistan pazarına giriş yapmayı planlıyor. Şirket, Gemini’nin Hindistan’ın Gurgaon kentindeki geliştirme merkezine 24 milyon dolar yatırım yaparak önümüzdeki iki yıl içinde personel sayısını iki katından fazla artırmayı hedefliyor.

Gemini’nin APAC bölgesi CEO’su Prawjit Tiwana: “Bugün, bu duyuru üzerine inşa etmekten ve kripto ve teknoloji inovasyonu için son teknoloji bir merkez olan Campus Cyber Greens’teki Cyber Hub’da ofisimizi açtığımızı açıklamaktan mutluluk duyuyoruz. Bu ay itibariyle, Gurgaon’da işimizin tüm yönlerini destekleyen 70’ten fazla dünya standartlarında Gemini çalışanı bulunmaktadır” yorumu yaptı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Tiwana, şirketin Hindistan’ın gelişen startup ekosisteminden faydalanmayı planladığını da sözlerine ekledi. Gemini, özünde bir startup  olarak kuruldu. Hindistan hükümeti startupların büyümesini teşvik etmek için güçlü bir destek altyapısıyla dikkat çekerken, şirkte bundan faydalanmak istiyor olabilir. Hindistan hükümeti 2016 yılında “Startup India” programını başlatarak şu anda dünya çapında üçüncü sırada yer alan canlı bir startup ekosisteminin temelini attı.

Hindistan’ın girişimcilik ve teknolojik ilerleme açısından önde gelen bir küresel merkez olduğu artık kabul edilen bir gerçek. Tiwana, kripto ve Web3 inovasyonu yoluyla bir sonraki finansal, yaratıcı ve kişisel güçlendirme çağını başlatma misyonumuzu sürdürürken Gemini’nin Hindistan’daki ayak izini genişletmekten heyecan duyuyoruz, dedi.

Bu yılın başlarında, Nisan 2023’te, kripto borsası Gemini genişleme planlarını açıklarken Hindistan pazarında güçlü fırsatlar görmeye başladı. Hindistan’ın düzenleyici ortamı kripto kârları üzerindeki ağır vergilerle katı olmaya devam etse de, Hintli yatırımcıların katılımı artmaya devam ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?