Gemini CEO’su: Merkez Bankaları Rezervlerinde Altın Yerine Bitcoin Bulundursun

0
222

Gemini borsasının ortak CEO’su Tyler Winklevoss, İngiltere Merkez Bankası’nın kasasında altın yerine BTC tutması gerektiğini düşünüyor.

Winklevoss’un bunu, Venezuela ve İngiltere arasındaki altın tartışmasında sonra dile getirdi. Bu konuya kısaca değinmek gerekirse; İngiltere Merkez Bankasının dondurduğu altın rezervinin korona virüs salgınıyla mücadelede kullanılmak istediği gündeme geldi. Bunun üzerine Venezuela Merkez Bankası, 31 ton ağırlığındaki altın rezervini 2018’den beri talep etmesine rağmen iade etmeyen İngiltere Merkez Bankası’na karşı dava açtı. Venezuela, 1 trilyon doların üzerinde olduğu söylenen altın rezervlerini saklamak için onlarca yıldır İngiltere Merkez Bankası’na (BoE) güveniyor.

Hem Amerikan hem de İngiliz hükümetleri Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro’yu gayri meşru olarak seçilmiş bir yetkili olarak görüyor. Bu sebeple BoE, altını çılgın politikaları Venezuela’da ekonomik bir felakete neden olan sosyalist diktatöre teslim etmek için acele etmiyor.

Winklevoss: Akıllı Olanlar Portföylerine Bitcoin Eklesin

Winklevoss’da bu gelişmelerin ardından yaptığı paylaşımda “Bu, bazı hükümetlerin altın stratejilerini yeniden düşünmelerine neden olabilir.” ifadelerini kullandı. Winklevoss’a göre Bitcoin bu konuda altının yerini alabilir. Winklevoss’a bu paylaşımı üzerine “Yakın gelecekte hükümetlerin portföylerine Bitcoin eklediğini gerçekten görüyor musunuz?” şeklinde bir soru yöneltildi. Winklevoss’un cevabı ise “Akıllı olanlar, evet.” şeklinde oldu.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın