Gemini CEO’su: BTC 500 Bin Dolara Ulaşabilir! Peki Ne Gerekli?

Bitcoin fiyatı ATH’sinin (gördüğü en yüksek seviyesinin) yarısından fazlasına ulaşmış durumda. Hal böyle olunca, kripto endüstrisindeki birçok kişi önümüzdeki dönemlerde neler olabileceğini ve fiyatın nereye kadar ulaşabileceğine dair tahminlerde bulunuyor. 2017’de BTC ATH’sine ulaştığından beri durum böyle diyebiliriz.

Bazı tahminler oldukça gerçekçi görünse de, BTC’nin kripto para başına 1 milyon dolara ulaşacağını öngörenler de var. Gemini’nin kurucu ortağı Tyler Winklevoss’da, BTC’nin bu fiyatın yarısına ulaşma şansının güçlü olduğuna inanıyor, ancak yalnızca belirli bir koşulda.

BTC, Yarım Milyon Dolar Fiyatına Ulaşmak İçin Altını Geçmeli

Winklevoss son makalesinde, ilk ve en büyük kripto para biriminin gelecekte 500.000 dolara ulaşmasının mümkün olduğunu iddia etti. Ancak bu, BTC’nin dünyanın en büyük güvenli liman varlığı olarak altını geçmesinden sonra gerçekleşebilir. Bitcoin’in şu anki piyasa değeri 200 milyar dolar civarında. Bunun yanında, altın kendi piyasa değerinde 9 trilyon dolar tutuyor. Bu nedenle, hala oradaki en büyük değer varlıklarından biridir. Öyle olsa bile, Bitcoin onun yerini alabilir ve bu, 500.000 dolarlık fiyat için net bir yol olabilir.

Winklevoss’un BTC’nin altın ve petrol gibi güvenli liman varlıklarının üstesinden gelebileceği yönündeki öngörüsü, bu varlıkların zayıf yönleri olmasından kaynaklanıyor. Sınırlı arza sahip olmalarına rağmen depolanmaları ve taşınmaları çok zor. Ancak, yer kabuğunun altındaki keşfedilmemiş rezervler de dahil olmak üzere gerçek altın arzı hala bilinmediğinden, bunların sınırlılığı bile sorgulanmaktadır. Bunun yanında, şimdiye kadar keşfedilen 600.000’den fazla değerli metali tutan sayısız asteroit de var. Bunlardan herhangi biri için gelecekte madencilik yapmak altın fiyatını önemli ölçüde düşürecektir.

Bitcoin’in toplam arzı ise 21 milyon token ile sınırlandırılmıştır ve asla bundan daha büyük olmayacaktır. Gezegendeki asteroit madenciliğine adanmış sayısız projeyle, altının değerinin nihai düşüşüne neredeyse kesin gözüyle bakılmaktadır. Öte yandan Bitcoin’in kendi değeri ancak zamanla artabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.