Aralık 15, 2019

Geleneksel Paralar vs Kripto Paralar

Hükümetler her zaman para basıyor ve kripto para birimi kullanıcıları ise bu gerçeği kendi lehine kullanıyorlar. Çünkü kripto para birimleri sınırlı bir arza sahip ve hiç kimse miktarı arttıramıyor. Aslında, para basmak bir ülkenin ekonomisini kötü etkiler. Nakit miktarının artmasına rağmen, işletmeler hala aynı mal ve hizmetlere sahip olacak ve karşılığında, fiyatlarını arttırarak enflasyona yol açacaklar.

Çözüm Kripto Paralar mı?

Kripto para birimlerinin sınırlı bir arzı olduğunu biliyoruz ve daha fazla kripto para üretmenin neden olduğu bir enflasyon olmayacak. Ancak, önce ele alınması gereken bir sorun var. Fiat (geleneksel) paralar arz ve talep üzerine de çalışır. Hükümetler, kendi para birimlerinin daha istikrarlı olacağı güvencesini sağlarlar. Bu güvence, onların günlük hayattaki kullanımını pozitif etkiler.

Bu, kripto para birimlerinin sahip olmadığı bir şeydir. Kripto pazarındaki oynaklık yüzlerce kat daha yüksektir ve kesinlikle çözülmesi gereken bir problemdir. Bunun yanısıra fiat para birimleri kesinlikle değiştirilebilir, örneğin İspanya, Euro’ya geçmeden önce “pesetayı” kullanıyordu. Benzer şekilde, diğer ülkeler fiat para birimlerini birçok kez değiştirdiler. Böylece bir gün ülkelerin kripto para birimlerine geçmesi de mümkün.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.