Ocak 28, 2024

Gelecek Hafta İzlenecek Altcoinler: MANTA, Sui (SUI) ve Cartesi (CTSI) Ayı Baskılarını Yenebilecek mi?

Kripto piyasası geçen hafta önemli bir toplama yaşadı, Bitcoin (BTC) fiyatı 38.000 dolar seviyesinin üzerinde istikrar kazanarak bu duruma etki oluşturdu. Bu, 40.000 dolar civarında güçlü bir toplama ve ardından 43.000 dolara doğru bir sıçramaya, ‘haberi sat’ etkisini düşürerek yol açtığı söyleniyor. Bu kripto para birimleri Manta, Sui ve Cartesi dahil olmak üzere yükselen altcoinler, düşüş eğiliminden çıkmaya çalışarak gelecek hafta düşüş baskılarına karşı hazırlanıyorlar.

Altcoin Sezonu Yakında

Tekrardan Bitcoin’in hakimiyeti, altcoin piyasasıyla birlikte yeniden yükselişte. Ancak, altcoinler şu anda Bitcoin’i tutarlı bir şekilde geride bırakmalarıyla dikkat çekiyor. Altcoin sezonu endeksi grafiği, bu eğilimi gösteriyor ve yakın zamanda önemli bir eşik olan 75 seviyesini geçti, bu durum çok beklenen altcoin sezonunun başlangıcını tetikleyebilir mi? Özellikle, bu metrik son 18 ayın en yüksek seviyesi olan 84’e ulaşarak, yatırımcıların altcoinlere olan artan ilgisine işaret ettiği aktarılıyor.

Altcoin fiyat indeksi yükselişte

Ancak, Bitcoin ‘haberi sat’ gelişmesinden sonra istikrarını yeniden kazanarak piyasa hakimiyetini geri alırken, yatırımcıların ilgisi altcoinlerden Bitcoin’e doğru kayabileceği aktarılıyor. Bu, önümüzdeki hafta altcoinler için bir piyasa düzeltmesine yol açabilir ve potansiyel olarak sadece talep gören altcoinlerin yukarı doğru yörüngesini sürdürmelerini sağlayabileceği aktarılıyor.

MANTA Fiyat Analizi

Manta’nın fiyatı, geçen hafta %50’nin üzerinde haftalık kazanç kaydederek önemli bir artış yaşadı. Ancak, fiyat yükselen direnç çizgisinin üzerine çıkmakta zorlanıyor ve ayılar artan satış baskısıyla bu seviyeyi korumaya çalışıyorlar. Bununla birlikte, 3 dolar civarındaki destek seviyesi güçlü görünüyor, alım ilgisinde bir artışa işaret ediyor.

MANTA coin fiyat analizi

Son zamanlarda, Manta’nın fiyatı 3.9 dolar direnç seviyesini aşmakta zorlandı, artan satış baskısı bir düşüşe yol açtı. Bu, Manta’nın değerinin 15 dakikalık grafikteki 20 günlük Üssel Hareketli Ortalama (EMA) olan 3.6 doların altına düşmesine neden oldu. Eğer bu 20 günlük EMA’nın altında işlem yapmaya devam ederse, 3 dolar seviyesine doğru daha fazla düşüş riski taşıyabilir.

Diğer taraftan, eğer Manta’nın fiyatı stabilize olabilir ve 20 günlük EMA’nın üzerinde kalmayı başarabilirse, bu, önümüzdeki hafta 4 doların üzerinde bir çıkış ivmesini gösterebilir.

Sui (SUI) Fiyat Analizi

Sui’nin fiyatı, 1.5 doların zirvesine dokunarak alım baskısında yakın zamanda bir artış gördü. Ancak, altcoin şimdi yukarı yönlü trendini sürdürme konusunda dirençle karşı karşıya. Şu anda Sui, 1.4 dolarda işlem görüyor, dünkü fiyatından %0.3’ün üzerinde bir artış kaydediyor.

SUİ altcoin grafiği

Fiyat, %23.6 Fibonacci düzeltme seviyesi yakınlarında dirençle karşılaşırken düşmeye başladı, bu da artan düşüş ivmesini işaret ediyor. Bu, ayıların fiyatı hemenki destek çizgisinin altına itebileceğini ve EMA20’nin altında daha fazla düşüşün kısa pozisyonları artırabileceğini öne sürüyor.

Alternatif olarak, eğer Sui 1.5 doların üzerine çıkarsa, bu, mevcut düzeltmenin sona erdiğini gösterebilir ve potansiyel olarak fiyatı önümüzdeki hafta 2 dolara doğru bir haraket yapmaya çalışabilir.

Cartesi (CTSI) Fiyat Analizi

CTSI, 0.3 dolar işaretinin üzerine çıkmakta zorlanıyor, yakın zamanda 20 günlük Üssel Hareketli Ortalama (EMA) olan 0.23 dolara doğru değer kaybı yaşadı. Buna rağmen, fiyat %61.8 Fibonacci düzeltme seviyesinin altında sürdürülemedi. Şu anda CTSI, bir önceki günün oranından %4.6’nın üzerinde bir artışla 0.235 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Cartesi fiyat altcoin grafiği

Cartesi’nin fiyatı dalgalanma ile karşılaştığı için, 0.3 dolara doğru bir geri dönüş olasılığı bulunmakta. Eğer alıcılar fiyatı bu seviyenin üzerinde tutarlı bir şekilde tutabilirlerse, CTSI/USDT çifti 0.36 dolara ve potansiyel olarak hatta 0.55 dolara bile yükselebilme ihtimali var. 0.551 dolar seviyesi önemli bir dirençle karşılaşabilir, ancak bunu aşmak daha büyük bir ralliye yol açabilir.

Kaynak : Coinpedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?