Geçmiş Tahmini Gerçekleşen Analistten, Yeni Bitcoin Fiyat Tahmini!

Bir önde gelen kripto tüccarına göre, Bitcoin fiyatı 2021’in başında 25.000 Dolar’a yükselecek. Teknik analist Dave the Wave, Haziran ayında, bitcoin’in 6.800 dolara düşürüleceğini öngördü. Bu, o dönem kimse tarafından ihtimal olarak değerlendirilmedi ama kasım ayında Bitcoin’in 6.700 Dolar seviyesine düşmesi analisti haklı çıkarmıştı.

Şimdi, son analiziyle Dave the Wave, Bitcoin’in 2021 yılının başında 25 bin Dolar’dan işlem göreceğini düşünüyor. Analist Elliot Dalga analizini baz alarak yapmış olduğu tahminle Bitcoin’in önce 6000 Dolar seviyesinin altına gerileyeceğini fakat 2021’in ilk çeyreğine kadar uzun vadeli bir  yükselişle 25.000 Dolar’a ulaşabileceğini öngörüyor.

25 bin Dolar seviyesini öngören tek analist Dave the Wave değil. İkiga Asset Management’in CIO’su Travis Kling ve Galaxy Digital’in kurucusu Mike Novogratz da ünlü analist ile aynı fikirde.

Ayrıca Wall Street’in eski yatırımcılarından olan Novogratz’da, Bitcoin’in bir buçuk yıllık bir süre içerisinde yüzde 180’lik bir yükseliş yaşayarak 20 bin Dolar seviyesine ulaşacağını belirtti.

Bitcoin yazının kaleme alındığı saat itibariyle yaklaşık olarak 7.122 Dolar seviyesinde işlem görüyor. Dave the Wave’in haklı çıkıp çıkmayacağını zaman gösterecek.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.