Kasım 18, 2020

Game Of Thrones’un Arya Stark’ı Bitcoin Aldığını Açıkladı!


Ünlülerin dünyasından yeni bir Bitcoin üyesi var: Maisie Williams. Ya da Game of Thrones hayranlarının tanıdığı gibi: Arya Stark.

Efsanevi Game of Thrones TV dizisinde Arya Stark’ı canlandıran aktris, Maisie Williams’ın “Bitcoin’le fazla ilgilenmemesini” söyleyen yaklaşık 500.000 yanıt almasına rağmen, onların tavsiyesine karşı çıktı ve Bitcoin satın aldı.

Williams Eleştirmenlere Karşı Çıktı ve Bitcoin Satın Aldı

Dün bildirdiğimiz üzere, 23 yaşındaki aktris onu Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda yaklaşık 3 milyon takipçisine “Bitcoin kullanmaya devam edip etmemesi” gerektiğini sordu.

Topluluk hayal kırıklığına uğratmadı ve 900.000’den fazla kişi oy kullandı. Tesla’dan Elon Musk, biraz kafa karıştırıcı görüşlerini ilk söyleyenler arasındaydı. Yine de beklendiği gibi, Justin Sun, Barry Silbert ve Mike Novogratz da dahil olmak üzere birçok kripto para birimi temsilcisi, BTC’yi satın almasını söyledi. Ancak, topluluğun bu çabalarına rağmen, sonuçta hayır diyenler galip geldi. Tüm 902.304 oyların %53.4’ü Bitcoin almaması gerektiğini söyledi. Anket bittikten sonra Williams tüm katılımcılara tavsiyeleri için teşekkür etti. Yine de çoğunluğun tavsiyesini dinlemedi ve aslında “Ben yine de satın aldım” dedi.

Önde gelen kripto para birimi, volatilitesinin bir kısmını sergileyerek onu karşılamaya karar verdi. Yalnızca geçtiğimiz birkaç saatte BTC, 1.000 dolar’ın üzerinde bir değer kazanarak, 17.400 dolar’a düşürmeden önce yıllık en yüksek seviyesi olan 18.500 dolar’a ulaştı.

İlk sorusunda olduğu gibi, kripto para birimi topluluğu Williams’ın paylaşımına hızla yanıt verdi. Bazıları alçakgönüllülükle onu Bitcoin ailesine kabul ettiler. Birkaç topluluk üyesi, BTC alımının Williams’ı COVID-19 salgınının yol açtığı küresel olaylar nedeniyle mevcut ve gelecekteki ekonomik engellere hazırlayacağını öne sürdü. Ya da Game of Thrones sözleriyle bunu söylemek gerekirse, “finansal kışın yaklaştığını” belirttiler.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?