Galaxy Digital CEO’sundan Ripple (XRP) Eleştirisi!

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, kripto topluluğunun tepkileri üzerine XRP hakkındaki görüşlerini paylaştı.

İlk olarak milyarder Mike Novogratz 17 Nisan tarihli bir Bloomberg röportajında, Dogecoin için sert eleştirilerde bulundu ve Dogecoin için “gerçekten bir amacı yok” ifadelerini kullandı. Daha önce bildirdiğimiz üzere şaka coin’i, 16 Nisan’da CoinMarketCap ilk 5’e girmeyi başardı. Novogratz ayrıca, XRP rallisinin kendisi için bir anlam ifade etmediğini de söyledi, çünkü ihraççısı Ripple Labs, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından dava edildi:

“Coin’leri bir ayda 0.40 dolardan 1.60 dolara çıktı. Bana pek mantıklı gelmiyor.”

XRP topluluğunun destekçisi olarak bilinen avukat John E. Deaton bunun üzerine Twitter aracılığıyla Novogratz’a cevap verdi ve Novogratz’ı Ethereum’un kurumun bir sonraki hedefi olabileceği konusunda uyardı.

Yanıt olarak Novogratz, kendisinin aslında büyük bir Ripple hissedarı olduğunu iddia etti ve sadece tartışmalı kripto para birimindeki artışı anlamadığını dile getirdi:

“SEC değilim. Ripple aleyhine dava açmadım. Aslında 1. günden beri Ripple’ın büyük bir hissedarıyım. SEC zaten ETH’nin bir menkul kıymet olmadığını söyledi. ETH’in neden hareket halinde olduğunu anlıyorum. XRP’deki artışı anlamıyorum. Anlaması bu kadar zor olan ne?”

Bunun üzerine XRP topluluğu, SEC’in henüz Ethereum’un menkul kıymet durumunu belirleyemediğine dikkat çekti. Nitekim, SEC’de kıdemli bir danışman olan Dugan Bliss, kısa süre önce teşkilatın bu konuda resmi bir pozisyon almadığını açıkladı.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.