Galaxy Digital, 2018 Üçüncü Çeyreğinde 136 Milyon Dolar Kaybetti

Bloomberg’in, yaptığı habere göre Mike Novogratz’a ait kripto yatırım bankası Galaxy Digital 2018’in üçüncü çeyreğinde 136 milyon dolar kaybettiğini duyurdu.

Haber’e göre, Galaxy Digital’in üçüncü çeyrekte gerçekleşmiş olan 136 milyon dolar kaybının şirket değerini 41 milyon dolar’a düşürdüğü ve firmanın hisselerindede yüzde 55 düşerek en düşük rekor seviyesine geriledi.

Bu yılın başlarında kurulan şirket, kayıplarını temel olarak Bitcoin (BTC), Ripple (XRP) ve Ethereum (ETH) ana kripto para birimlerinin yaşadığı değer kaybından dolayı olduğunu vurguladı.

Şirket kurucusunun Financial Times’a verdiği röportajda, Novogratz, finansal kurumların “gelecek yılın ilk çeyreklerinde kripto para fonlarına yatırım yapmaktan” vazgeçeceklerini dile getirdi.

Novogratz, Bitcoin’in 2019’da “20.000 dolar veya daha yüksek” seviyelere geleceğini tahmin etti. Financial News gazetesine verdiği röportajda, Bitcoin’in bu yıl “yükselişe geçmeden” önce yaklaşık olarak 8,900 – 6,800 dolar aralarında olabiliceğini belirtti.

Bitcoin’in fiyatı 14 Kasım 2018’de ilk kez 5,600 $ seviyesinin altına düştü. Geçen haftada, kripto para piyasalarında büyük bir gerileme meydana geldi ve 4.000 $ seviyesinin altına düştü.

Bitcoin, şuan ise 4,160 $ seviyelerinden işlem görmekte.

Kaynak: Cointelegraph

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.