Kasım 7, 2019

Galatasaray’ın Taraftar Tokeni Basıldı!

Blockchain şirketi olan Chiliz, Galatasaray ile taraftar tokeni özelinde bir sponsorluk anlaşması imzalamıştı. Chiliz, 6 Kasım tarihi itibariyle taraftar tokenlerinin basıldığını duyurdu.

Chiliz şirketinin spor uygulaması olan Socios.com, Avrupa’nın önde gelen kulüpleri ile taraftar tokeni çıkarma konusunda anlaşma imzalamıştı. Uygulama sayesinde taraftarlar, takımının tokenini satın alıp, kulüplerin bazı kararlarına etki edebilecek.

2020 yılının başında kullanımda olması beklenen tokenlerin ayrıntıları da açıklandı. İlk olarak Juventus kulübünün tokeni 29 ekimde basılmıştı. Dün ise aralarında Galatasaray’ın da bulunduğu diğer 6 kulübün tokenleri basıldı.

Açıklanan ayrıntılarda, Juventus ve Paris Saint Germain’in token sayısı 20 milyon iken Galatasaray, Atletico de Madrid,  As Roma kulüplerinin 10 milyon adet olarak basıldı. Bunun yanında ise West ham United ve OG Esports’ın maksimum token sayısı 5 milyon ile sınırlandırıldı. Galatasaray’ın bir taraftar tokeni fiyatı ise 10 TL olarak belirlendi. Galatasaray’ın tokeninin sembolü ise “GAL” olarak belirlendi.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre ilk token arzı bu yıl sonunda gelecek ve Juventus tarihte ilk taraftar tokeni arz eden kulüp olacak.

Diğer takımlar ise bu tarihten daha sonra tokenlerini arz etmeye başlayacak. Galatasaray’ın tokeni ise 2020’nin Şubat ayında arz edilebilecek.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?