Şubat 4, 2020

Galatasaray Taraftarları İçin Token Dönemi Başladı!

Pekçok ülkenin spor kulübü, blockchain teknolojisini ya da kripto paraları içeren prejelerle zaman zaman adından söz ettirdi. Blockchain ve kripto para yaygınlığı arttıkça bu tarz gelişmeler de kaçınılmaz oldu. Ülkemizde ise bu alanda öncü isim Galatasaray Spor Kulübü oldu.

Geçtiğimiz aylarda Paris Saint-Germain, Juventus, West Ham United, AS Roma ve Atletico Madrid’in de olduğu Avrupa’nın önde gelen kulüpleri gibi Galatasaray’ın da Socios.com ile işbirliği yaptığını duyurmuştuk. Bu haber hem Türkiye’de ki kripto para topluluğunu hem de Galatasaray taraftarlarını sevindirmişti.

Bugün ise Socios.com tarafından yapılan duyuruya göre, Galatasaray’ın taraftar token’lerinin arzı resmen başladı. Taraftarlar token’leri ve oy hakları sayesinde Galatasaray’ın için önemli sayılabilecek konularda karar verebilecekler.

GAL taraftar token’ini sahipleri, takımın Türk Telekom Stadı’nda sahaya çıkış marşını belirleyebilecekler. Kulüp tarafından yapılan açıklamada, seçilecek marş için 5 farklı seçenek sunulacağı bildirildi.

Tüm oylamalar güvenli bir ortamda düzenlenecek. Bunun yanında oyların tamamı blockchain üzerinden kaydedilecek ve bu da oyların değiştirilemez olduğunun bir göstergesi. Sonuçların şeffaflığı ve güvenilirliğiyle taraftarlar, endişe etmeden oy kullanabilecek.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.