G20’de Kripto Paralar Hakkında Ortak Bildiri

0

Bugün Japonya’nın Fukuoka şehirinde düzenlenen G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları zirvesi kripto para sektörü için oldukça büyük önem taşımaktaydı çünkü burada çıkacak olası bir karar, kripto para piyasasını ciddi bir şekilde etkileme potansiyeline sahip.

Zirvenin sonunda yayınlanan ortak bildirideki detaylara göre, Bakanlar ve Başkanlar temel olarak Finansal İstikrar Kurulu (FSB) ve dünya çapındaki diğer regülatörlerin, kripto para birimlerini yakından izlemeleri talep edildi. Ayrıca liderler “kripto varlıklar” için daha geniş bir çaba sarf edilmesi gerektiğini ve bunların düzenlenmesine daha dikkatli bir yaklaşım uygulanmasını gerektiğini vurguladı. Liderlerin kısaca talebi:

“FSB ve standarlarını bozmayan kurumların kripto varlıklardaki riskleri gözlemlemesini ve gerekli durumlarda, birden çok hamleler üzerinde çalışmayı göz önünde bulundurmasını talep etmekteyiz.”

Kripto Paralar Ekonomi İçin Fayda Sağlar

Liderler kripto para birimlerinin sadece sıkı bir denetimle gözlemlenmesini değil, bu durumun yanı sıra kripto paraların finansal sistemlerimizi ve dünya çapında ekonomi için büyük faydalar sağlayabileceğini de düşünmekteler.

Liderlerin açıklamalarını göz önüne aldığımızda kripto para birimlerinin küresel finans sistemi için büyük bir risk teşkil etmediğini belirtmekteler.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın