Haziran 9, 2019

G20’de Kripto Paralar Hakkında Ortak Bildiri

Bugün Japonya’nın Fukuoka şehirinde düzenlenen G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları zirvesi kripto para sektörü için oldukça büyük önem taşımaktaydı çünkü burada çıkacak olası bir karar, kripto para piyasasını ciddi bir şekilde etkileme potansiyeline sahip.

Zirvenin sonunda yayınlanan ortak bildirideki detaylara göre, Bakanlar ve Başkanlar temel olarak Finansal İstikrar Kurulu (FSB) ve dünya çapındaki diğer regülatörlerin, kripto para birimlerini yakından izlemeleri talep edildi. Ayrıca liderler “kripto varlıklar” için daha geniş bir çaba sarf edilmesi gerektiğini ve bunların düzenlenmesine daha dikkatli bir yaklaşım uygulanmasını gerektiğini vurguladı. Liderlerin kısaca talebi:

“FSB ve standarlarını bozmayan kurumların kripto varlıklardaki riskleri gözlemlemesini ve gerekli durumlarda, birden çok hamleler üzerinde çalışmayı göz önünde bulundurmasını talep etmekteyiz.”

Kripto Paralar Ekonomi İçin Fayda Sağlar

Liderler kripto para birimlerinin sadece sıkı bir denetimle gözlemlenmesini değil, bu durumun yanı sıra kripto paraların finansal sistemlerimizi ve dünya çapında ekonomi için büyük faydalar sağlayabileceğini de düşünmekteler.

Liderlerin açıklamalarını göz önüne aldığımızda kripto para birimlerinin küresel finans sistemi için büyük bir risk teşkil etmediğini belirtmekteler.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?