Futbolcu Gerard Piqué’den Fan Blockchain Sorare’ye 3.5 Milyon Dolar Yatırım!

İspanyol futbolcu ve FC Barselona savunucusu Gerard Pique, Fransa merkezli küresel futbol oyunu Sorare’ye yatırım yaptı. Pique, yatırımına ek olarak firmanın stratejik danışma kuruluna da katıldı.

Duyuruyu paylaşan Sorare, Pique’nin şirketin dünyanın en iyi 20 futbol ligiyle yüzleşmesine yardımcı olacağını söyledi. İspanyol futbolcunun yatırımı ile şirket, küresel varlığını genişletmek için yoğun çaba harcıyor.

Sorare İcra Kurulu Başkanı Nicolas Julia, Gerald’ın etkisiyle şirketin dünyanın diğer üst düzey spor kuruluşlarıyla önemli anlaşmalar yapacağını açıkladı.

Platform, geçtiğimiz aylarda da Paris Saint-German, Inter, Bayern Münih ve Real Madrid’in beğenilerini üzerine çekti. Son zamanlarda şirket, genişleme hedeflerine ulaşmak için yaklaşık 8 milyon dolar topladı.

Sorare’ye yatırım yapma nedeniyle ilgili olarak Pique, çocukluğundan beri her zaman bir futbol kartı aşığı olduğuna dikkat çekti. Ayrıca, futbol dünyasının şu anki inovasyon seviyesinin ötesine geçme zamanının geldiğini de belirtti.

Oyunda Blockchain Teknolojisi

Ethereum’un blok zinciri teknolojisi, Sorare’nin teknolojisinin ön saflarında yer alıyor. Şirket bu teknolojiyi, gerçek parayla takas edilebilen veya bir fantezi futbol takımı oluşturmak için kullanılabilen sınırlı sayıda dijital oyuncu kartı oluşturma amacıyla kullanıyor.

Son aylarda blockchain teknolojisi, spor endüstrisinde daha çok benimsenmeye başladı. En iyi futbol kulüplerinin artık taraftar tokenleri var ve FC Barselona bu yılın başlarında blockchain platformu Chiliz (CHZ) ile işbirliği içinde tokenini piyasaya sürdü.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.