Şubat 17, 2022

Fundstrat’tan Tom Lee: Bu Gelişme Sonrasında Bitcoin Fiyatı 200.000 Dolara Çıkabilir

Bağımsız araştırma firması Fundstrat Global Advisors‘ın Kurucu Ortağı, Yönetici Ortağı ve Araştırma Başkanı Thomas Lee, yatırımcıların tahvillerden uzaklaştıkça kripto para birimi sektörüne dönebileceklerini ve bunun BTC’nin fiyatının 200.000 dolara yükselmesine yardımcı olacağını öne sürdü.

CNBC’e verdiği bir röportajda Lee, birçok ABD yatırımcısının tahvillerle uğraşmayı bırakarak, kripto para piyasasına yönelik stratejilerini değiştireceğini dile getirdi. Bu tahmininde faiz oranlarının gelecekte tahvil sahiplerinin para kaybetmesine neden olacağını savundu. Dolayısıyla, birçok Amerikalı yatırımcı sermayelerini kripto para birimleri gibi alternatif varlıklara tahsis edecek ve Lee’ye göre bu da, Bitcoin’in fiyatını 200.000 dolara yükseltebilir.

“Hisse senetlerinden kriptoya akan çok sayıda spekülatif sermaye olduğunu düşünüyorum.”

Röportaj sırasında Lee, Bitcoin’in potansiyel dezavantajını da analiz etti. Analist, kriptografik hash’in “açığa çıkmasının” ve küresel enerji maliyetinin sıfıra düşmesinin BTC için en önemli risk faktörleri olduğunu söyledi.

Tom Lee’nin, Bitcoin fiyatının bir süredir 200.000 dolara ulaşacağını tahmin eden tanınmış bir Bitcoin boğası olduğunu belirtmekte fayda var. Geçen yılın sonlarında Lee, BTC’yi bu yıl 200.000 dolarda görebileceğini söyledi. Şirketi Fundstrat da beş yıl önce, BTC ile ilgili ilk raporunu yayınladı ve varlığın 2022 yılına kadar 15.000 ila 50.000 dolar arasında bir değere sahip olacağını öngördü.

Diğer analistler de uzun vadede BTC konusunda iyimser. Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan Chase’deki stratejistler, Bitcoin’in mevcut “gerçeğe uygun değerini” mevcut fiyatının yaklaşık %12 altında, 38.000 dolar civarında gördüklerini ve teorik BTC fiyat hedeflerinin 150.000 dolar olduğunu açıkladılar.

Fidelity Digital Assets tarafından yayınlanan bir raporda, çok uluslu aracı kurum devi, Bitcoin’in “birincil parasal mal” olabilecek “üstün bir para biçimi” olduğunu savundu.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : cryptoglobe


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.