Fundstrat Analisti: Ethereum DeFi Tarafından Desteklenerek 10.500 Dolar’a Ulaşabilir!

Ethereum ağının yerel kripto para birimi olan Ethereum, geçtiğimiz haftalarda etkileyici bir şekilde yükseldi, son yedi günde %30 ve son 24 saatte yaklaşık %15 değer kazandı. Bu sayede dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), 19 Ocak Salı günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1439 dolar’a ulaştı.

Bloomberg’e konuşan Fundstrat Global Advisors stratejisti David Grider, ETH fiyatının mevcut seviyelerden 10.500 dolar seviyelerine kadar 7 kat artabileceğini söyledi. Grider’ın tahmini, merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları arasında Ethereum’un popülerliğine dayanıyor. Grider, Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesinin ağ yeteneklerini geliştirmede iyi bir ilerleme kaydettiğini düşünüyor. Bunun yanında ağ yükseltmesinin Visa ve Mastercard’a benzer büyük ölçekte işlemleri işlemesine yardımcı olacağına inanıyor. Salı günü müşterilere yazdığı bir notta Grider, ETH’nin “kriptodaki en iyi risk / ödül yatırım oyunu” olduğunu belirterek “blockchain bilgi işlemin bulutun (cloud) geleceği olabileceğini” ekledi. Grider’e göre, ağ güncellemesi aksaklıklarını veya bir kripto ayı piyasası risk oluşturabilir.

Son ralliye rağmen, birçok analist ETH’nin bu yıl yükseliş ivmesini sürdüreceğine inanıyor. Ethereum fiyat rallisi, güçlü temeller ve rallinin daha yeni başlıyor olabileceğini gösteren on-chain ölçümlerle destekleniyor.

Bunların yanında CME Ether Futures’ın piyasaya sürülmesine sadece üç hafta kaldı ve Pantera Capital’deki analistler, bu gelişmenin kripto para birimine büyük kurumsal ilgiyi artırabileceğine inanıyor. Pantera Capital, Ocak ayı yatırımcı mektubunda, yatırımcılar ETH’lerini Ethereum 2.0 ile daha fazla stake ettikçe, coinleri kilitlediğini ve ETH fiyatı üzerinde daha az satış baskısı oluşturduğunu belirtti. Mektupta, analistler bu noktada ETH’nin değerinin düşük olduğunu söyledi. Pantera analistleri, ETH 2.0 stake işleminin yanı sıra şunları da belirtti:

“Boğa piyasası devam ederken, insanların Bitcoin kazançlarının bir kısmını alıp Ethereum’a aktaracağını düşünüyoruz. CME ETH vadeli işlemleri başlatıldığında, Ethereum’u kurumsal yatırımcıların sahip olabileceği bir şey olarak meşrulaştıracak ve aslında tahsis etmesi oldukça kolay bir varlık olacak.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.