Şubat 25, 2022

FTX’ten Ukrayna Desteği: Her Ukraynalı Hesap Sahibine Bağışta Bulundu!

Dünyanın en popüler kripto para borsalarından biri olan FTX, platformda kayıtlı her Ukraynalı hesap sahibine 25 dolar veriyor. Söz konusu destek, şirketin CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF olarak da bilinir) tarafından Twitter hesabı aracılığıyla doğrulandı. Bankman-Fried tweet’inde şunları söyledi:

“FTX’te her Ukraynalıya 25 dolar verdik, ne yapmanız gerekiyorsa yapın.”

Tweet 39.000’den fazla beğeni aldı ve basın zamanında olduğu gibi 4.630’dan fazla retweet edildi. Bu destek, her Ukraynalı FTX kullanıcısının en son döviz kurlarına göre 745.50 Ukrayna grivnası değerinde para birimi alacağı anlamına geliyor.

Söz konusu adım, küresel kripto topluluğunun, 24 Şubat’ın erken saatlerinde başlayan Rus işgali karşısında Ukrayna’nın mücadelesine verdiği destek gösterisinin sonuncusu. Şimdiye kadar, dünyanın her köşesinden destek akarken, kripto topluluğu, Ukrayna için 4 milyon doların üzerinde Bitcoin toplamayı başardı.

 Jeopolitik kargaşa arasında kripto para birimleri

Bunların yanında Rusya, dünya çapında 11.000’den fazla finans kuruluşunu birbirine bağlayan SWIFT ödeme ağından çıkma olasılığı da dahil olmak üzere eylemleri için sayısız sonuçla karşı karşıya. Bu hareket, yurt dışından Rus bankalarına fon transferini sınırlayacak ve ülke ekonomisine büyük bir darbe indirecektir. Bununla birlikte, yaptırım gerçekten hayata geçerse, bazıları Rus milyarderlerinin darbeden kaçmak için Bitcoin’e geçiş yapabileceklerine inanıyor.

FTX US başkanı Brett Harrison ise, kısa süre önce Rusya ve Ukrayna ile yaşanan gelişmeler ve genel piyasadaki yavaşlama konusundaki kısa vadeli endişeye dikkat çekti, ancak aynı zamanda kasvetli jeopolitik duruma rağmen özel kripto pazarlarının hızla yükseldiğini açıkladı.

Kaynak : Finbold


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.