Şubat 20, 2023

FTX’ten Etkilenen Bir Şirket Daha Kapanıyor!

FTX kripto para borsasının çöküşüyle birlikte zarar gören şirketlerin sayısı artış göstermeye devam ediyor. Hedge fonu Galois Capital, varlıklarının yarısının iflas eden borsada kaldığını iddia ederek pes etme kararı aldı. Fon, tüm gelişmeler sonrası kapatma kararı aldı ve kalan varlıklarını yatırımcılarına iade etti.

Hedge fonu, 12 Kasım 2022’de resmi Twitter hesabından yaptığı bir duyuruda FTX borsasına önemli ölçüde maruz kaldığını itiraf etti.

Financial Times’ın haberine göre fon, yatırımcılara gönderdiği bir mektupla tüm işlemlerin durdurulduğunu ve fonun pozisyonlarını geri aldığını bildirdi. Galois Capital’in kurucu ortağı Kevin Zhou, yatırımcılarından özür diledi ve FTX’in içinde bulunduğu durumun ciddiyetinin, faaliyetlerine devam etmelerini haklı gösteremeyeceğini belirtti.

Buna ek olarak, hedge fonu yatırımcıların FTX borsasında sıkışıp kalmayan mevcut fonların %90’ını alacağını söyledi. Kalan %10’luk kısım ise görüşmeler sonuçlanana kadar geçici olarak şirket tarafından tutulacak.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Zhou, tüm bu gelişmelere ek olarak on yıl sürebilecek bir iflas sürecini beklemek istemediğini belirtti ve fonlarını satmak istediğini belirtti. Galois Capital kurucu ortağına göre, bu alacakların alıcıları iflas mahkemelerinde alacaklarını takip etme konusunda daha yetenekli.

FTX iflası, aralarında New Huo Technology ve Nestcoin gibi firmaların da bulunduğu milyonlarca şirket fonunu dondurdu. Galois Capital de FTX fiyaskosunun pek çok kurbanından biridir ve en az 50 milyon dolarlık fonu borsada sıkışıp kalmıştır. Ancak hedge fonu uzun sürecek bir yasal savai yerine alacaklılarına erken ödeme seçeneğini sundu.

Kaynak : CoinTelegraph
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?