Kasım 10, 2022

Binance, FTX’i Satın Almaktan Vazgeçti!


Önde gelen kripto para borsası Binance, şirketin finansmanını inceledikten sonra FTX anlaşmasından çekildiğini duyurdu. Söz konusu satın alımın kripto para piyasasında büyük bir hasar oluşturmasının ardından bu alımı durdurma kararı aldı.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Binance, Salı günü FTX’i satın alacağını açıkladı. Bu satın alımın detayları paylaşılmadı ancak ön anlaşma için ‘niyet mektubu’ imzalanmıştı.

Binance paylaştığı yeni tweet serisinde birtakım detayları ortaya çıkardı. Şirket, kurumsal araştırmalar sonucunda ‘kötüye kullanılan müşteri fonları’ ve ‘iddia edilen ABD soruşturmaları’ sonrası FTX alımını iptal etti.

Binance satın alımdan vazgeçti

Binance, “Bir sektördeki büyük bir oyuncu her başarısız olduğunda, perakende tüketiciler zarar görecek” yorumu paylaştı.

“Geçtiğimiz son birkaç yıldır ekosistemin daha esnek hale geldiğini gördük. Kullanıcıların fonlarını kötüye kullanan oyuncuların zaman içerisinde piyasadan silineceğine inanıyoruz.”

CoinDesk, FTX’in kredi taahhütlerinin Binance yetkilileri arasındaki endişeleri artırdığını belirtti.

Binance tarafından paylaşılan bir başka tweet’te ise: “Başlangıçta umudumuz FTX müşterilerine likidite konusunda destek sağlamaktı. Ancak sorunlar bizim kontrolümüzün ve yardım edebileceğimizin dışında” yorumu yer aldı.

Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao (CZ), FTX’in yardım talep ettiğini açıklamıştı.

Binance cephesinden gelen bu açıklama kripto para piyasası tarafından olumlu karşılanmadı. Satın alımın iptal edileceği haberleri fiyatlarda yeniden bir düşüş başlattı.

Bitcoin, Kasım 2020’den bu yana en düşük seviyesi olan 15.800 dolar seviyesine geriledi. ethereum ise 1.166 dolar seviyesinde işlem görüyor. Küresel kripto piyasası değeri 1 trilyon doların altına geriledi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The States Man

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?