Binance, FTX’i Satın Almaktan Vazgeçti!

0
Binance, FTX'i Satın Almaktan Vazgeçti!

Önde gelen kripto para borsası Binance, şirketin finansmanını inceledikten sonra FTX anlaşmasından çekildiğini duyurdu. Söz konusu satın alımın kripto para piyasasında büyük bir hasar oluşturmasının ardından bu alımı durdurma kararı aldı.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Binance, Salı günü FTX’i satın alacağını açıkladı. Bu satın alımın detayları paylaşılmadı ancak ön anlaşma için ‘niyet mektubu’ imzalanmıştı.

Binance paylaştığı yeni tweet serisinde birtakım detayları ortaya çıkardı. Şirket, kurumsal araştırmalar sonucunda ‘kötüye kullanılan müşteri fonları’ ve ‘iddia edilen ABD soruşturmaları’ sonrası FTX alımını iptal etti.

Binance satın alımdan vazgeçti

Binance, “Bir sektördeki büyük bir oyuncu her başarısız olduğunda, perakende tüketiciler zarar görecek” yorumu paylaştı.

“Geçtiğimiz son birkaç yıldır ekosistemin daha esnek hale geldiğini gördük. Kullanıcıların fonlarını kötüye kullanan oyuncuların zaman içerisinde piyasadan silineceğine inanıyoruz.”

CoinDesk, FTX’in kredi taahhütlerinin Binance yetkilileri arasındaki endişeleri artırdığını belirtti.

Binance tarafından paylaşılan bir başka tweet’te ise: “Başlangıçta umudumuz FTX müşterilerine likidite konusunda destek sağlamaktı. Ancak sorunlar bizim kontrolümüzün ve yardım edebileceğimizin dışında” yorumu yer aldı.

Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao (CZ), FTX’in yardım talep ettiğini açıklamıştı.

Binance cephesinden gelen bu açıklama kripto para piyasası tarafından olumlu karşılanmadı. Satın alımın iptal edileceği haberleri fiyatlarda yeniden bir düşüş başlattı.

Bitcoin, Kasım 2020’den bu yana en düşük seviyesi olan 15.800 dolar seviyesine geriledi. ethereum ise 1.166 dolar seviyesinde işlem görüyor. Küresel kripto piyasası değeri 1 trilyon doların altına geriledi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın