Ocak 20, 2024

FTX ve Celsius, İflas Tasfiyesi Sürecinde 43 Milyon Dolar Değerinde Varlık Transferi Yaptı!


Celsius ve FTX,iflas tasfiyesi aşamasındaki iki önemli kurumdur. Bu krumlar büyük kripto varlık transferlerinde aktif olarak yer aldı. Celsius ve FTX milyonlarca değerinde Ethereum (ETH), Polygon (MATIC) ve Wrapped Bitcoin’i (WBTC) borsalara taşıdı. Bu, her iki kurumun da resmi müşterilerine veya alacaklılarına kripto hazineleri aracılığıyla geri ödeme sözü vermesinin ardından geldi.

Celsius & FTX’in Son Satışları

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere On-chain analiz portalı Ember CN’ye göre, son 24 saat içinde Celsius ve FTX/Alameda cüzdan adresleri üzerinden devasa işlemler kaydedildi. İflas tasfiye sürecini hızlandırmak için Celsius kısa süre önce 34,08 milyon MATIC‘lik devasa bir işlem gerçekleştirdi. İşlem 26 milyon dolar değerindeydi ve önde gelen kripto borsası Binance’e yönlendirildi.

Eş zamanlı olarak, FTX/Alameda adresi ETH ve WBTC transferleri gerçekleştirdi. Kurum, 8,6 milyon dolar değerinde 207 WBTC ve 2,85 milyon dolar değerinde 1150 ETH’yi Wintermute’a taşıdı. Ayrıca FTX, Binance’e toplam 5,6 milyon dolar değerinde 135 WBTC transferini başlattı. Bu işlemler, her ikisi tarafından da büyük bir satış hareketine işaret ediyor. Celsius ve FTX tarafından.

Daha önce, Ocak ayının ilk haftasında Celsius, kripto varlıkları için bir geri çağırma ve yeniden dengeleme girişiminin başladığını resmen doğruladı. Bununla birlikte, alacaklılarına geri ödeme yapmak için Ethereum rezervlerine özel bir odaklanma sağlandı. Kripto borç verme platformu, potansiyel varlık dağıtımları için yeterli likiditeyi korumak için bu tür çabaları başlattı.

Bunun ardından Celsius, o sırada 206.300 ETH’yi geri çekerek kararlı bir şekilde harekete geçti. Geri çekilen hissenin değeri, o gün geçerli olan 2264,64 dolarlık fiyata göre hesaplanan tahmini 467 milyon dolara ulaştı.

9 Ocak’ta FTX ve Celsius tarafından WBTC ve ETH cinsinden 35,1 milyon dolarlık toplu bir transfer kaydedildi. Bu kripto varlıkları, seçkin bir kripto aracılık ve ticaret firması olan FalconX’in yanı sıra Binance ve Coinbase de dahil olmak üzere büyük merkezi borsalara girdi.

SpotOnChain analizlerine göre FTX ve Alameda, WBTC ve ETH’de Binance ve Coinbase’e doğru 11,72 milyon dolarlık bir değişim başlattı. Bu işlem, 9,39 milyon dolar değerindeki 200 WBTC’nin Binance’e aktarılmasını içeriyordu. O sırada 2,33 milyon dolar değerindeki 1000 ETH ise Coinbase’e kaydırıldı.

Buna ek olarak Celsius, 23,39 milyon dolar değerindeki 10.000 ETH’nin Coinbase ve FalconX’e transferini gerçekleştirdi. Ancak, bu harekete rağmen Celsius, etkileyici bir 1,28 milyar dolar değerinde olan 556.927 ETH’yi elinde tutarak önemli bir ETH hissesini korumaya devam etti.

Kaynak : CoinGape

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?