Ekim 25, 2023

FTX ve Alameda Cüzdanlarından 10 Milyon Dolarlık Altcoin Transferi!

FTX ve Alameda ile ilişkili adresler yaklaşık 10 milyon dolar değerinde kripto para transfer etti. Bu varlıkların önemli bir kısmı Ethereum ve Chainlink olup Wintermute, Binance ve Coinbase’e aktarılması dikkat çeken önemli bir detay.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere yaklaşık 5,18 milyon dolarlık 2.900 Ethereum token taşındı. Öte yandan Chainlink transferi 198.800 LINK civarındaydı ve tahmini değeri yaklaşık 2,1 milyon dolar değerinde. Böylesine büyük bir transfer, kaçınılmaz olarak piyasanın tepkisi ve böyle bir hareketin arkasındaki potansiyel nedenler hakkında soruları gündeme getiriyor.

Bu tartışmanın ana odağı transferin kendisi olsa da, öne çıkan iki kripto para biriminin (Ethereum ve Chainlink) mevcut durumunu da incelemek gerekiyor.

Ethereum, geçtiğimiz yıl boyunca çalkantılı bir dönem geçirerek beklentilerden uzak kalmıştı. Bir önceki kışın en yüksek seviyelerinden yaz aylarındaki en düşük seviyelere kadar fiyat önemli dalgalanmalar yaşadı. Ancak fiyat bir süredir olumlu seyrini koruyor ve piyasada olumlu sinyaller yaratıyor.

Chainlink ise çok farklı bir seyir yaşadı. LINK fiyatının hareketli ortalamaları etrafında işlem görmesi, fiyatın belirli bir yön bulamamasıyla ilişkinlendiriliyor. Bununla birlikte, öne çıkan şey, fiyatın kısa bir süre içinde 8 dolar aralığından 11 dolara doğru ilerlemesi.

Ancak yaşanan son gelişmeler ve kripto para piyasasındaki hareketlilik işleri tersine döndürebilir veya hiç etki bırakmayabilir.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?