Aralık 9, 2023

FTX ve Alameda 24 Milyon Dolar Derğinde 19 Altcoin Taşıdı: Satış Riski Var mı?

Blockchain analitik firması Spot On Chain’e göre, FTX ve Alameda Research son dört gün içinde Binance, Coinbase, OKX ve GalaxyDigital OTC’ye 23,59 milyon dolar değerinde 19 varlık taşıdı. Spon On Chain, işlemde yer alan dijital varlıkların ETH, ALEPH, CRV, LINK ve diğer birçok token’ı içerdiğini tespit etti.

Spot On Chain ayrıca FTX ve Alameda Research’ün 24 Ekim’den bu yana borsalara yaklaşık 591 milyon dolar değerinde 74 token yatırdığını ve bunun da birçok spekülasyonu tetiklediğinin de altını çizdi. Birçok kripto kullanıcısı ilişkili şirketlerin niyetlerini ve son gelişmelerin potansiyel sonuçlarını tartışıyor.

Ayrıntılı açıklamaya göre FTX ve Alameda tarafından yapılan son transferin 6,8 milyon dolar değerinde 3.150 ETH, 6,41 milyon dolar değerinde 59,6 milyon ALEPH, 2,48 milyon dolar değerinde 3,60 milyon CRV, 990.000 dolar değerinde 33.388 AVAX ve 848.000 dolar değerinde 50.282 LINK içerdiğini gösteriyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, son transferde yer alan diğer tokenlar arasında kümülatif değeri 6,07 milyon dolar olan PUNDIX, RSR, DOGE, BCH, CHR, AXS, MATIC, UNI, ORBS, FXS, DOT, GMT, 1INCH ve SOL da dikkat çekiyor.

Kısa süre önce, eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, kara para aklama ve dolandırıcılık da dahil olmak üzere yedi suçtan suçlu bulundu. Bu gelişmenin ardından birçok kripto kullanıcısı, son transferlerin iflas davalarında sıkça görüldüğü gibi alacaklılara karşı yükümlülükleri yerine getirmek için likidite yaratmayı amaçlıyor olabileceğinden şüpheleniyor.

Bu gelişmeler, azalan yatırımcı güveniyle sarsılan kripto endüstrisi üzerindeki artan baskıya katkıda bulundu. Bununla birlikte durum, özellikle kripto para firmaları ve işlemleriyle uğraşırken, kripto alanında daha fazla düzenleme yapılması çağrılarını da yoğunlaştırdı.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?