Mart 2, 2024

FTX Kullanıcıların Zararını Karşılamaya Hazırlanırken Büyük Tepkiler Geldi!

FTX borsasının mevcut piyasa değerlerinden oldukça farklı fiyatlarla bir talep dönemi açma kararı, kullanıcılar arasında tepkilere yol açtı. İflas eden kripto borsası, talep döneminde gözlemlenen önemli fiyat farkı nedeniyle hırsızlık iddialarının hedefi haline geldi.

Wu Blockchain tarafından yayınlanan bir rapor, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Solana (SOL) ve Binance Coin (BNB) gibi büyük kripto para birimleri için talep dönemindeki fiyat farklılıklarına dikkat çekti ve kullanıcılar arasında büyük endişe yarattı.

Rapora göre, FTX’in talep penceresinde fiyatlandırma seti, BTC için 16.871 dolar, ETH için 1.258 dolar, SOL için 16,24 dolar ve BNB için 286 dolar olarak belirlendi. Ancak, bu fiyatlar, BTC için 62.144 dolar, ETH için 3.424,62 dolar, SOL için 129,96 dolar ve BNB için 411,32 dolar olan mevcut piyasa fiyatlarından oldukça farklıydı.

Kullanıcılar, FTX’in adil ve şeffaf olmadığı konusunda ciddi endişelerini dile getirdiler ve sosyal medyada şikayetlerini dile getirdiler.

Tepkilerin artmasıyla birlikte, PwC, FTX ile ilgili duruma ilişkin resmi bir açıklama yayınladı. PwC, FTX Digital Markets Ltd’nin FTX Trading Ltd. ve bağlı borçluları ile varlıklarını birleştirmeyi amaçlayan bir Bölüm 11 anlaşmasına girdiğini belirtti.

FTX İflasını Duyurdu

FTX, kısa bir süre önce yetkili yatırım yöneticisine ilişkin bir uyarı yayınladı. Şirket, paydaşlarına yönelik ilk aylık iletişiminde, alacaklıların, iflas mahkemesi kararıyla zorunlu kılınan FTX Borçluları tarafından Dijital Varlıkların satışının yalnızca mahkeme tarafından atanan yatırım yöneticisi Galaxy Asset Management’ın yetki alanına girdiğini bildirmek için X platformuna geçtiğini duyurdu.

Sonuç olarak, herhangi bir satış teklifi veya satın alma talebi yalnızca Galaxy Asset Management aracılığıyla yapılmalıdır. Şirket, ilgili taraflara, özellikle de kurumsal alıcılara veya ilgili düzenlemelere uygun olanlara bu direktifi dikkate almalarını tavsiye etti.

FTX, bazı yetkisiz üçüncü tarafların belirli FTX Borçluları adına teklif verme girişiminde bulunmaya başladığını ve firma olarak bu durumu önlemek için önlemler aldıklarını belirtti. FTX ekibi, bu tür senaryoları ele almak için hazır olduğunu ve potansiyel istismar durumlarını önlemek için protokoller uyguladığını vurguladı.

Kaynak : Coingape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?