Ocak 17, 2023

FTX Kriziyle Gündeme Gelmişti: Kripto Çöküşleri Devam Edecek!

“Shark Tank” programının yıldız ismi Kevin O’Leary, kripto piyasasının gelecekte büyük çöküşler kaydedeceğini düşünüyor.

17 Ocak’ta Kitco News ile röportaj düzenleyen O’Leary, kötü niyetlilerin etkisini en aza indirebileceği düzenlemelerin eksikliğine dikkat çekti. Risk sermayedarına göre bu eksiklik birçok sorunu tetikleyebilir.

“Endişeli değilim ancak başka bir çöküşün olup olmayacağını soruyorsanız, kesinlikle olacağını düşünüyorum. Bu bir sefer değil birçok kez yaşanma ihtimali var… Bence düzenleme olmak zorunda değil. Bu tür düzenlemeler dolandırıcılığı değiştirmeyecek. Sadece insanların kuralların ne olduğunu anlamasına yardımcı olacak.”

ABD Kripto Düzenlemeleri Nasıl Olacak?

O’Leary’ye göre yetkililerin yakında bir düzenleyici çerçeveyi yürürlüğe koyması oldukça muhtemel. Nitekim, yaşanan kripto çöküşlerinin ardından duruşmalar düzenlemenin sektöre fayda sağlamadığını vurguladı.

Kripto para altcoin çöküşleri devam edecek

“Senato’daki bu oturumların iyi bir yanı, söylemek istediğim gibi farkındalığı yarattı ve ben de son oturumlara katıldım. Yetililerle konuşma fırsatı bulduğumda, artık hayal kırıklığına uğradıklarını hissettim. Her altı ayda bir bu kripto şirketlerinden biri patlayıp sıfıra indiğinde bu oturumları düzenlemekten bıkmışlar. O kadar düzensizler ki…”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere O’Leary, çöken FTX kripto borsasıyla olan bağlantısının ardından tartışmaların merkezi haline gelmişti. Borsanın sözcüsü olarak görev yapan ünlü isim, çöküşün kurucu Sam Bankman-Fried’a yönelik dolandırıcılık iddialarından değil, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun yaptıklarından kaynaklandığını iddia etti.

Bu iddiaları, çöküşü soruşturan bir ABD senatosu oturumu öncesinde dile getirdi.

FTX Çöküşü ve Düzenlemeler

Özellikle O’Leary, FTX çöküşünden sonra kripto düzenlemeleri için çabalarını hızlandırdı. Gerçekten de, sektör düzenlenmiş olsaydı FTX çöküşünün meydana gelmeyeceğini iddia etti. Ayrıca Bankman-Fried de Zhao’ya suçlamalar yöneltmişti.

Kaynak : Crypto News
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?