Kasım 8, 2022

FTX İşlemleri Durdurdu: Yatırımlar Güvende mi?


Binance ve FTX arasındaki gerilim bir üst seviyeye tırmanmaya devam ediyor. FTX borsasındaki on-chain verilere göre müşterilerin para çekme talepleri işleme alınmıyor. İşte son durum.

Etherscan verilerine göre, Ethereum blockchain’deki son FTX işlemi iki saatten fazla bir süre önce gerçekleşti. Tron ve Solana blockchain’lerinde de benzeri durum devam ediyor.

The Block, FTX’in bir yetkisiyle iletişime geçti ancak bu konuda henüz bir açıklama gelmedi.

Araştırma analisti Steven Zheng, “FTX’in en azından Ethereum, Solana ve Tron’daki ana tanımlanmış cüzdanlarından on-chain para çekme işlemlerini durdurduğu görülüyor” yorumu yaptı.


FTX, Binance CEO’su Changpeng Zhao‘nun borsanın tokeni FTT’deki varlıklarını satacağını açıklaması sonrası sorunlarla karşı karşıya kaldı.

Görünüşe göre Binance CEO’su CoinDesk’in Alameda Research’ün bilançosunun ayrıntılarını ortaya çıkaran daha önceki bir haberine atıfta bulundu.

FTX çekim işlemleri güvende mi?

CZ tarafından paylaşılan tweet’ler ise büyük bir panik havası yarattı. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ortalığı sakinleştirmeye çalıştı ancak işe yaramadı. Sonuç olarak büyük bir panik havası devam ediyor.

Alameda Research’ün CEO’su ise Binance’in elindeki varlıkları 22 dolarlık birim fiyattan almayı teklif etti. FTT token ise şu an ortalama 14,58 dolardan işlem görüyor.


Buna karşın Binance CEO’su “serbest piyasaya” bağlı kalacaklarını açıkladı

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Block

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?