Eylül 2, 2023

FTX ile Alakalı Cüzdan Hareketlendi: İşte Dikkat Çeken Altcoin Listesi!


Son güncellenme : 02.09.2023 - 23:33

Çinli gazeteci Colin Wu’ya göre, FTX soğuk cüzdanı olarak işaretlenmiş bir Solana adresi hareketlenmeye başladı. Wu, adresin LINK, SUSHI, LUNA ve YFI gibi token’lar Wormhole gibi blok zinciri köprüleri aracılığıyla Ethereum cüzdanına aktarıldığını belirtti.

Wu, X üzerinden yaptığı paylaşım sırasında hala devam etmekte olan transferin 31 Ağustos’ta başladığını belirtti. Wu’nun bir cüzdan toplama eylemi olduğundan şüphelendiği uygulama sırasında şimdiye kadar 10 milyon doların üzerinde para aktarıldı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Arkham Intelligence’ten alınan veriler, FTX kripto varlıkları portföyünün 675 milyon dolardan fazla kripto varlığına sahip olduğunu gösteriyor. Kripto para borsasının yerel coin’i FTT, 259,65 milyon dollar ile en fazla yer kaplayan varlk olmaya devam ediyor FTX’in ikinci en yüksek kripto varlığı, amiral gemisi kripto para biriminde depolanan 100,57 milyon dolarla Bitcoin.

FTX’in Ethereum varlığı Arkham’ın gösterge tablosunda 17,30 milyon dolar olarak kaydedildi ve borsa tarafından tutulan en yüksek kripto varlıkları sıralamasında 7. sıraya yerleştirildi. Son transferde yer alan LINK, SUSHI, LUNA ve YFI gibi daha düşük limitli dijital varlıklar, borsa tarafından tutulan dijital varlıklar listesinin altında yer almaya devam ediyor.

FTX, çöküşünden bu yana yeniden iyileşmek için birkaç adım attı. Bazı kripto kullanıcıları son fon transferini buna bağlayabileceklerini düşünüyor. Feshedilen borsadaki sayısız müşteri çok fazla para kaybetti. Ancak, bazı kullanıcılar farklı bir isimle yeniden başlatmanın talihsiz çöküşün bazı kurbanlarını rahatlatabileceğine inanıyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?