Eylül 16, 2022

FTX, İflas Eden Kripto Platformuyla İlgileniyor

Kripto para borsası FTX, yaptığı iflas başvurusuyla sektörde yaşanan krizi derinleştiren kripto para borç platformu Voyager Digital’in varlıklarını satın almak için öncülük ediyor, ancak konuyu yakından takip eden bir kişiye göre, önümüzdeki günlerde daha yüksek teklifler yapılabilir.

Voyager Digital‘ın varlıkları için bu hafta iflas mahkemesi aracılığıyla bir müzayede düzenlendi. Son aşamada, milyarder Sam Bankman-Fried’in FTX borsası ile bir dijital varlık yatırım şirketi olan Wave Financial arasında bir çekişme yaşandı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere konuyu yakından takip eden isim, FTX’in teklifinin daha yüksek olduğunu ekledi. FTX’in ne kadar ödemeyi kabul ettiği ise henüz belli değil. FTX ve Wave Financial yetkilileri konuya ilişkin yorum yapmadı.

FTX ve Binance’in Voyager’ı satın alma peşinde olduğu daha önce de basında yer almıştı. FTX, Voyager için Temmuz ayında “düşük teklif” olarak reddedilen bir teklif yapmıştı. İstekliler arasında Wave’in ismi ise geçmiyordu. Bu haftanın başlarında, FTX’in potansiyel bir satın alma ile paralel olarak sermaye artırdığı haberleri paylaşıldı.

Voyager konusunda yapılacak bir anlaşma, kripto için korkunç bir yılın en üzücü hikayelerinden birine nispeten düzenli bir son anlamına gelebilir.

Kripto varlıkların fiyatları sert bir şekilde düştükten sonra Voyager, Temmuz ayı başlarında müşterilerin paralarını çekmelerini engellemişti. Müvekkilleri daha sonra iflas mahkemesinde şirket alacaklıları haline geldiler ve fonlarını geri almak için potansiyel olarak zahmetli bir süreçte acemi katılımcılar olarak sofistike yeniden yapılandırma avukatları ve finansörlerle aynı çizgiye girmeye zorlandılar. Geleneksel bir bankanın aksine, Voyager’ın başarısızlığı, çoğu banka müşterisini bir araya getiren devlet destekli mevduat sigortasını tetiklemedi ve bu da bazı Voyager kullanıcılarını şaşırttı.

Bir satın alma, Voyager’ın Bölüm 11 vakasını sona erdirmeyecekti. Bununla birlikte, ABD iflas yasası, sorunlu şirketlerin alacaklılarına ödemek için ne kadar para kazanabileceklerini en üst düzeye çıkarabilmeleri için varlıklarını satmalarına izin verecek şekilde yapılandırılmış.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coindesk
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?