Eylül 30, 2023

FTX Hackerından Şok Hamle: Bu Altcoin’i Kritik Etkinlikten Önce Harekete Geçirdi!


Son güncellenme : 01.10.2023 - 14:19

FTX ‘in 600 milyon dolar değerinde token kaybına yol açan hacklenmesinden yaklaşık bir yıl sonra, 30 Eylül 2023 Cumartesi günü zincir verilerine göre 0x3e957 numaralı hackera ait adresten yeni bir hareketlilik görülüyor. Bu,hackerın token’larını boşaltmak için doğru ETH fiyatını aradığı anlamına mı geliyor?

FTX Exploiter Ethereum Transfer Ediyor

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Spotonchain’den alınan zincir verilerine göre, FTX hackerı birkaç ay sonra ilk kez adresini etkinleştirdi. Cüzdanda şu anda 16,75 milyon dolar değerinde ETH token bulunuyor. Veriler, iki token transferinde, hackerın her biri 4 milyon dolar değerinde 2.500 ETH transfer ettiğini gösterdi. Bu tür token transferleri genellikle küçük yatırımcılar için fiyatı olumsuz etkileyebilecek bir hareket olan satış faaliyetiyle ilişkilendirilir. ETH fiyatı, Amerika Birleşik Devletleri’nde çeşitli Ethereum ETF’lerinin piyasaya sürülmesiyle yakında yükseliş eğilimine girecek mi?

Ethereum ETF Lansmanı

ETH fiyatı için bir diğer katalizör, 2 Ekim 2023’te çeşitli firmalardan Ethereum tabanlı ETF’nin piyasaya sürülmesi olabilir. ABD hükümetinin kapanmasının ardından SEC ile işler beklendiği gibi giderse, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) 2 Ekim’de dokuz kadar ETF ürününün piyasaya sürülmesine hızlandırılmış bir onay verebilir.

Bu arada, ABD hükümetinin kapanma riski, bankacılık sektörü üzerindeki olumsuz etkisi nedeniyle muhtemelen Bitcoin fiyatını tetikleyebilir.

Kaynak : CoinGape

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 2 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.