Eylül 20, 2023

FTX Elindeki Varlıkları Tasfiye Ederek Kripto Piyasasını Sarsabilir mi?


Coinbase’in kurumsal araştırma müdürüne göre, birçok korkuya rağmen, iflas eden kripto borsası FTX borsasının yaklaşan tasfiyelerinin piyasayı doldurması muhtemel görünmüyor.

David Duong yakın tarihli bir analizinde FTX’in kripto tasfiyelerinin ilk aşamada haftada 50 milyon dolar ve sonraki haftalarda haftada 100 milyon dolarlık haftalık satış limitlerine tabi olduğunu belirtiyor.

Mahkeme belgeleri FTX’in 31 Ağustos itibariyle yaklaşık 1,162 milyar dolar değerinde Solana (SOL), 560 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC), 192 milyon dolar değerinde Ethereum (ETH) ve 1,49 milyar dolar değerinde diğer çeşitli dijital varlıkları elinde bulundurduğunu gösteriyor.

Duong, “aynı komitelere 10 gün önceden bildirimde bulunulmasını gerektiren belirli ‘içeriden bağlantılı’ tokenlerin satışı için sıkı kontroller olduğunu” belirterek yatırımcılara güven verdi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Solana varlıklarının önemli bir kısmı 2025 yılına kadar kilitlenecek. Buna ek olarak, FTX’in önceden komite onayı alması halinde kripto satışlarını bir yatırım danışmanı aracılığıyla hedge edebilecek.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?