Ocak 19, 2023

FTX CEO’su Dönüş Sinyali Verdi: Altcoin Fiyatı Fırladı!

Çöken FTX borsasına atanan CEO, John J. Ray III, borsayı kurtarmak için birtakım çalışmalarının olduğunun sinyalini verdi. İşte bilinen tüm detaylar.

The Wall Street Journal’ın haberine göre, FTX’e atanan CEO John J. Ray III, iflas eden kripto borsasını yeniden canlandırma olasılığını gündeme getirdi.

Borsayı Kasım ayında devralan CEO, basına ilk defa konuştu ve düşüncelerini paylaştı. Ray, şirketi kurtarmak için geleceğe dönük birtakım planlar araştırdıklarını belirtti. Hedef, FTX’in uluslararası güvenilirliği yeniden canlandırmak.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Ray, çabaların olumlu olması halinde müşterilere ve alacaklılara daha fazla para iade edilebileceğinin altını çizdi. Ancak bunun için önce şirketin kurtarılması veya satılması gerekiyor.

CEO, bazı alacaklıların FTX’in üst düzey yöneticilerine yönelik cezai suiistimal suçlamalarına rağmen şirketin hizmet ve operasyonlarının yeniden kurulmasında ek değer olabileceğini belirttiklerini ifade etti.

Ray, tam bir yeniden başlatmanın mümkün olup olmadığına bakmaksızın müşterilerin fonlarına erişimini yeniden sağlama konusunda kararlı olduklarını da belirtti.

Ray, atama sonrasında kurumsal taraftaki eksikliklerin elden geçirildiğini belirtti. Daha önce Enron ile ün salan Ray, borsadaki kurumsal kontrolün zayıflığından dem vurdu.

FTX kurucusu Sam Bankman-Fried ise Ray’i eleştirdi. “Bay Ray’in bu tür çabaları aylarca ezdikten sonra nihayet borsayı yeniden faaliyete geçirmek için sözde hizmet vermesine sevindim!” şeklinde yorum yaptı.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?