Fransız Ticaret Okulu Harç Ücretlerinin Kriptopara İle Ödenmesini Kabul Ediyor

0

Finans ve blok zinciri teknolojisinde lisansüstü dersler sunan Fransa’nın Finans İşletme Okulu, öğrencilerin ücretlerini kriptopara cinsinden ödemelerini sağlıyor. Kurum bu işlemi başlattığından bu yana, yaklaşık yarım düzine öğrenci 2018 akademik yılı için BTC ile ödeme yaptı.

Yabancı Öğrenciler’in Transfer Maliyetini Ödemesi İçin Kripto Para
Financia Business School’un kayıtlarının dörtte biri yabancıdır ve birçok öğrencinin ödemesi gereken transfer masrafları ve harç paralarını karşılaması gerekmektedir. Paris Merkezli Üniversitenin söylediğine göre kriptopara biriminin ücretler için kabul edilmesi, yabancı öğrencilerin bu maliyetleri azaltmasını ve kolaylıkla hareket etmesini kolaylaştırıyor.
BTC ile işlem yapmak isteyen öğrenciler, ücret ödemelerini destek için Financia Business School ile ortaklığa girmiş olan dijital varlıklar ve blok zincirleme teknolojileri konusunda uzmanlaşmış bir girişim olan Coin Capital aracılığıyla yapıyorlar.

Okuldaki yabancı öğrencilerden biri olan Adam Hasib kriptopara ile ödeme yapan ilk öğrencilerden biri. Geçen yıl ilk BTC’sini satın aldı ve dijital para yatırımında katma değer elde ederken okula kayıt olmayı başardı.

Çevrimiçi bir Fransız eğitim platformu olan Studyrama’ya “Bu teknolojiyle ilgilenmeye başladım ve hızlı bir şekilde blockchain’in merkezi olmayan modelinin güçlü bir destekçisi oldum” “Haziran 2017’ye kadar, okuldaki kayıt depozitosunu ödememe izin veren ilk bitcoinlerimi aldım… Ödememi yapmadan önce cüzdan adresini almak için sadece yönetim ile iletişime geçmem gerekiyordu.” dedi.

Financia Business School, finans sektöründeki gelişmekte olan teknolojileri benimsemeye kararlı olduğunu söyledi. Kriptopara ile harç ödeme imkanı bir blok zincirden ilham alan idari yenilikler ile tamamlayacak şekilde ayarlanmıştır.
Bunlar, okul ve ortak kurumlar içindeki hizmetlerin ödenmesi için bir işaretin oluşturulmasını içerecektir; öğrenciler tarafından ve öğrenciler için blockchain projeleri etrafında konsept kanıtının başlatılması; ve blockchain, ilk para teklifleri ve diğer ilgili konularda kursların güçlendirilmesi amaçlanmıştır.

Financia’nın sanal para birimi ödemelerini kabul etmesi, yüksek öğretimin eski kurumlarının blok zincirleme teknolojisine ilgi göstermeye devam etmesi olarak bir dalganın ilki olabilir. İngiltere’de, London School of Economics kısa bir süre önce “Kriptopara yatırımı ve bozdurulması” başlıklı bir ders başlattı. ABD’de geçen ay yapılan araştırmalar, dünya genelinde ABD’deki lisans öğrencilerinin yüzde 9’unun blok zinciri ile ilgili bir ders aldığını ve yüzde 26’sının da niyetinde olduğunu ortaya koydu.

Üniversitelerde Kripto Para Kursları
Ağustos 2018’de yapılan bir araştırma, dünyanın en prestijli yüksek öğrenim kurumları arasında, Stanford Üniversitesi’nin kripto para birimi ve blok zinciri kursları sunduğunu ortaya koydu. Çalışma ayrıca dünyanın en iyi 50 üniversitesinin yüzde 42’sinin şu anda en az bir blok zincir veya kripto ile ilişkili sınıf sunduğunu ortaya koydu.

Bu akademik ilgi, blockchain ve kriptopara için hızla artan endüstriyel talebe karşılık gelmektedir. Araştırmalar ABD’deki blockchain ile ilgili işlerin geçen sene Asya’da yüzde 300 ve Asya’da yüzde 50 yükseldiğini gösteriyor.
Kaynak:bitcoin.com

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın