Ekim 29, 2018

Fransız Ticaret Okulu Harç Ücretlerinin Kriptopara İle Ödenmesini Kabul Ediyor


Finans ve blok zinciri teknolojisinde lisansüstü dersler sunan Fransa’nın Finans İşletme Okulu, öğrencilerin ücretlerini kriptopara cinsinden ödemelerini sağlıyor. Kurum bu işlemi başlattığından bu yana, yaklaşık yarım düzine öğrenci 2018 akademik yılı için BTC ile ödeme yaptı.

Yabancı Öğrenciler’in Transfer Maliyetini Ödemesi İçin Kripto Para
Financia Business School’un kayıtlarının dörtte biri yabancıdır ve birçok öğrencinin ödemesi gereken transfer masrafları ve harç paralarını karşılaması gerekmektedir. Paris Merkezli Üniversitenin söylediğine göre kriptopara biriminin ücretler için kabul edilmesi, yabancı öğrencilerin bu maliyetleri azaltmasını ve kolaylıkla hareket etmesini kolaylaştırıyor.
BTC ile işlem yapmak isteyen öğrenciler, ücret ödemelerini destek için Financia Business School ile ortaklığa girmiş olan dijital varlıklar ve blok zincirleme teknolojileri konusunda uzmanlaşmış bir girişim olan Coin Capital aracılığıyla yapıyorlar.

Okuldaki yabancı öğrencilerden biri olan Adam Hasib kriptopara ile ödeme yapan ilk öğrencilerden biri. Geçen yıl ilk BTC’sini satın aldı ve dijital para yatırımında katma değer elde ederken okula kayıt olmayı başardı.

Çevrimiçi bir Fransız eğitim platformu olan Studyrama’ya “Bu teknolojiyle ilgilenmeye başladım ve hızlı bir şekilde blockchain’in merkezi olmayan modelinin güçlü bir destekçisi oldum” “Haziran 2017’ye kadar, okuldaki kayıt depozitosunu ödememe izin veren ilk bitcoinlerimi aldım… Ödememi yapmadan önce cüzdan adresini almak için sadece yönetim ile iletişime geçmem gerekiyordu.” dedi.

Financia Business School, finans sektöründeki gelişmekte olan teknolojileri benimsemeye kararlı olduğunu söyledi. Kriptopara ile harç ödeme imkanı bir blok zincirden ilham alan idari yenilikler ile tamamlayacak şekilde ayarlanmıştır.
Bunlar, okul ve ortak kurumlar içindeki hizmetlerin ödenmesi için bir işaretin oluşturulmasını içerecektir; öğrenciler tarafından ve öğrenciler için blockchain projeleri etrafında konsept kanıtının başlatılması; ve blockchain, ilk para teklifleri ve diğer ilgili konularda kursların güçlendirilmesi amaçlanmıştır.

Financia’nın sanal para birimi ödemelerini kabul etmesi, yüksek öğretimin eski kurumlarının blok zincirleme teknolojisine ilgi göstermeye devam etmesi olarak bir dalganın ilki olabilir. İngiltere’de, London School of Economics kısa bir süre önce “Kriptopara yatırımı ve bozdurulması” başlıklı bir ders başlattı. ABD’de geçen ay yapılan araştırmalar, dünya genelinde ABD’deki lisans öğrencilerinin yüzde 9’unun blok zinciri ile ilgili bir ders aldığını ve yüzde 26’sının da niyetinde olduğunu ortaya koydu.

Üniversitelerde Kripto Para Kursları
Ağustos 2018’de yapılan bir araştırma, dünyanın en prestijli yüksek öğrenim kurumları arasında, Stanford Üniversitesi’nin kripto para birimi ve blok zinciri kursları sunduğunu ortaya koydu. Çalışma ayrıca dünyanın en iyi 50 üniversitesinin yüzde 42’sinin şu anda en az bir blok zincir veya kripto ile ilişkili sınıf sunduğunu ortaya koydu.

Bu akademik ilgi, blockchain ve kriptopara için hızla artan endüstriyel talebe karşılık gelmektedir. Araştırmalar ABD’deki blockchain ile ilgili işlerin geçen sene Asya’da yüzde 300 ve Asya’da yüzde 50 yükseldiğini gösteriyor.
Kaynak:bitcoin.com

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Birkan BİÇİCİ hakkında :

Yaklaşık 3 yıldır Tv kanalı, haber sitesi gibi çeşitli mecralarda Editör olarak çalışıyorum. Bitcoin ve Blockchain'in gittikçe önemli hale gelmesiyle birlikte sektör hakkında yaptığım araştırmaları ve sektörle ilgili önemli bilgileri sizlere yardımcı olmak için Koinfinans bünyesinde paylaşıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?