Fransa’dan Kripto Kararı: Binance’in Başı Dertte Olabilir!

Fransız Merkez Bankası Başkanı Francois Villeroy de Galhau, ülkedeki kripto firmaları için daha sıkı düzenleyici denetimi gerektiğini düşünüyor. Villeroy, Binance dahil olmak üzere 60 kadar şirketin Autorité des Marchés Financiers’e (AMF) kaydedilirken çok sıkı denetime tabi olmadıklarını iddia etti.

Fransa’da kayıtlı olan ya da kayıt olmak isteyen kripto şirketleri daha sıkı bir düzenleyici baskıyla karşı karşıya kalacak gibi görünüyor. Fransa Merkez Bankası Başkanı Francois Villeroy de Villeroy konuya ilişkin endişelerini dile getirmeye başladı. Başkan, Fransa’nın kripto firmaları için zorunlu bir lisanslama planına geçmesi gerektiğini düşünüyor.

Fransa’dan Kripto Lisansına Sıkı Denetim

Villeroy Perşembe günü Paris’te finans sektörüne yaptığı bir konuşmada, konuya ilişkin endişelerini dile getirdi. Başkan, DASP’den lisans alınmasının zorunlu olması gerektiğini düşünüyor.

Kripto borsası Binance, Fransa’nın Paris kentindeki genel merkezinden Avrupa genelindeki operasyonları yönetiyor. Borsa, geçtiğimiz yıl Mayıs ayında Fransa’da Dijital Varlık Hizmet Sağlayıcısı olarak faaliyet göstermek üzere düzenleyici onay aldı.

Binance CEO’su Fransa’dan Övgüyle Bahsetmişti

Binance CEO’su “CZ” Fransa’daki kripto para borsası faaliyetlerini artırdı. CEO, her türlü yönetmeliğe ve kara para aklamayı önleme yasalarına uyma sözü vererek yetkililerle görüştü. CZ, Avrupa’nın kripto merkezinin Fransa olduğunu belirterek kişisel yorumunu dahi yapmıştı.

Villeroy, kripto piyasasındaki çalkantıların ve geçen yıl kripto fiyatlarındaki dalgalanmanın ciddiye alınması gerektiğini düşünen isimlerden birisi. Bu nedenle Fransa, Dijital Varlık Hizmet Sağlayıcılarının yetkililerden lisans almasını zorunlu hale getirmeden önce Avrupa Birliği’nin MiCA’sının yürürlüğe girmesini beklememeli görüşünü dile getirdi.

Kaynak : CoinGape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.