Eylül 14, 2019

Fransa’dan Avrupa Birliğine Dijital Para Çağrısı


Fransa hükumeti, bir dijital paranın yanı sıra Avrupa Birliği (AB) seviyesinde kripto para kuralları oluşturulması konusunda bir çağrıda bulundu.

Reuters tarafından bildirilen haberde, Fransa Ekonomi ve Finans Bakanı Bruno Le Maire, 28 AB üyesi ülke için kripto paralar konusunda ortak bir konuda anlaşılmasına ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Le Maire ayrıca, Avrupa’nın Libra ile rekabet edebilecek halkın kullanabileceği bir dijital para oluşturmayı da dikkate alması gerektiğini belirtti ve bu konu hakkında gelecek ay içerisinde diğer bakanlarla görüşeceğini açıkladı.

Fransız bakan, Avrupa’da Libra’ya izin veremeyeceklerini ve Facebook’un kripto parasının devletlerin parasal egemenliğini tehdit ettiğini de belirtti.

Son olarak bakan Fransa’da kripto paralar arasında yapılan ticaret işlemlerinden vergi alınmayacağını ancak bu kripto paraların geleneksel para birimlerine dönüştürüldüğü sırada bunun vergilendirileceğini belirtti. Ayrıca Fransız Bakan, kripto parayla yapılan alışverişlerin de KDV’ye tabi olacağını da dile getirdi.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar İsmet KAÇMAZ hakkında :

27 yaşındayım ve İstanbul Ticaret Üniversitesi mezunuyum. Bitcoin'e 2017 yılında küçük bir yatırım ile başladım. Kripto paralar ve blockchain teknolojileri üzerine araştırma yapmaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?