Nisan 16, 2019

Fransa Maliye Bakanı: Blockchain Devlet Önceliğidir!

Fransa’nın Ekonomi ve Maliye Bakanı Bruno Le Maire, Blockchain teknolojisinin ülkesinin hükümeti için bir öncelik olduğunu söyledi. Le Maire, 16-17 Nisan tarihleri arasında Paris Blockchain Haftası Zirvesi öncesinde 15 Nisan’da Fransız ekonomi ve işletme dergisi olan Capital ile röportajında sözlerini dile getirdi.

Fransa’nın gelişmekte olan sektöre bağlılığının bir kanıtı olan Le Maire, devletin Çin ve Amerikan teknolojik egemenliği ile mücadele etmek için blockchain de dahil olmak üzere çığır açacak yeniliklere 4.5 Milyar Euro yatırım yapmayı planladığını açıkladı.

Fonun yanı sıra, bu hafta başında Fransa Ulusal Meclisi tarafından kabul edilen PACTE Yasası‘nın öngördüğü blockchain düzenleyici gelişmesinide belirtti.

Röportajda Le Maire, tasarı hakkındaki konuşmasında ” token sağlayıcılar ve dijital varlık servis sağlayıcıları için daha önce görülmemiş ve çekici bir yasal çerçeve” dedi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, 2019 yılının geri kalanında gündeme bakacak olan Le Maire, hükümetin blockchain politikası için yeni odak alanları belirlediğini söyledi. Fransız sanayi sektörlerinde blockchain uygulamasının, yenilikçi blockchain projelerine fon sağlamanın desteklendiğini bildirdi.

Le Maire, dijital para birimlerinin geleceğine dair ayrı bir yorumda, “böyle bir projenin kısa vadede olmadığını ve pek çok yasal ve teknik sorunun çözülmediğini” dile getirdi.

Ayrıca, daha fazla enerji tasarrufu sağlayan mekanizmalar sağlamak ve finansal sistemi kripto ile kolaylaştırılan kara para aklama risklerinden korumak amacıyla blockchain protokollerine duyulan ihtiyacı vurguladı.

Fransa’da ki son kripto düzenleme tartışmalarının, Ulusal Meclis’in Finans Komitesi Başkanının, Monero(XMR) ve Zcash(ZEC) gibi kimliksiz kripto birimleri yasağı lehine olduğu duyuldu.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : cointelegraph
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?