Ford, Hibrit Araçlarla Blockchain Kullanarak Kentlerdeki Hava Kirliliğini Azaltacak

0

Araç üretim devi Ford, şehirlerdeki hava kalitesini iyileştirmek için blockchain ve geofencing gibi yeni teknolojilerin plug-in hibrid elektrikli araçlarla eşleştirilebileceğini belirtti.

Şirket, Londra, Köln ve Valensiya gibi Avrupa şehirlerinde, ticari PHEV’lerin şehirlerin hava kalitesi problemlerini çözmelerine yardımcı olma yeteğine üzerine üç yıllık bir çalışma yaptı. Araştırmada kullanılan dinamik coğrafi çit özelliği, araçlarda sürücünün müdahalesi olmadan düşük emisyonlu bir bölgeye girdiklerinde sıfır emisyon aktivitesini etkinleştirdi.

Ford, ayrıca bir aracın coğrafi çitle çevrili bir bölgeye giriş veya çıkış saatlerini izlemek için blockchain teknolojisini kullandı. Araç üretim devi, eşleştirilmiş teknolojilerin kentsel hava kalitesini iyileştirmek için iyi şekilde çalıştığını gördü.

Avrupa’nın bazı bölgelerinde, bazı şehirler, yüksek kirletici araçların erişiminin kısıtlandığı düşük emisyon bölgeleri oluşturdu. Hibrit araçlar da, değişen emisyon çıkışları ve yanmalı motorlar arasında geçiş yapabiliyor.

Kaynak: coindesk

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın