Ford, Hibrit Araçlarla Blockchain Kullanarak Kentlerdeki Hava Kirliliğini Azaltacak

Araç üretim devi Ford, şehirlerdeki hava kalitesini iyileştirmek için blockchain ve geofencing gibi yeni teknolojilerin plug-in hibrid elektrikli araçlarla eşleştirilebileceğini belirtti.

Şirket, Londra, Köln ve Valensiya gibi Avrupa şehirlerinde, ticari PHEV’lerin şehirlerin hava kalitesi problemlerini çözmelerine yardımcı olma yeteğine üzerine üç yıllık bir çalışma yaptı. Araştırmada kullanılan dinamik coğrafi çit özelliği, araçlarda sürücünün müdahalesi olmadan düşük emisyonlu bir bölgeye girdiklerinde sıfır emisyon aktivitesini etkinleştirdi.

Ford, ayrıca bir aracın coğrafi çitle çevrili bir bölgeye giriş veya çıkış saatlerini izlemek için blockchain teknolojisini kullandı. Araç üretim devi, eşleştirilmiş teknolojilerin kentsel hava kalitesini iyileştirmek için iyi şekilde çalıştığını gördü.

Avrupa’nın bazı bölgelerinde, bazı şehirler, yüksek kirletici araçların erişiminin kısıtlandığı düşük emisyon bölgeleri oluşturdu. Hibrit araçlar da, değişen emisyon çıkışları ve yanmalı motorlar arasında geçiş yapabiliyor.

Kaynak: coindesk

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.