Forbes, Blockchain Teknolojisine Milyar Dolarlık Yatırım Yapan Firmaları Listeledi

Finansal haber sitesi Forbes, 16 Nisan’da “Blockchain’in Milyar Dolarlık Bebekleri” başlığı altında 1 milyar dolar değerinde asgari geliri veya değeri olan blockchain teknolojisini kullanan şirketlerin listesini çıkardı.

Liste, bankalar, gıda şirketleri, tedarik zinciri yönetim firmaları ve diğer farklı finansal firmaların yanı sıra kripto para birimi ve blockchain geliştirme alanlarındaki şirketleride kapsıyor.

Listede en çok dikkat çeken firmalar, Amazon, Walmart, Facebook, ING, Mastercard, Microsoft ve Nestle gibi büyük firmalardı.

Liste içerisinde yer alan Kripto para ile ilgili şirketler arasında olan Kripto para borsası Coinbase, Avrupa madencilik ve donanım firması Bitfury ile blockchain tabanlı finansal hizmetler ağı ve XRP tokeninin oluşturucusu Ripple’da bulunuyor.

Blockchain teknolojisini benimseyen veya tamamen kullanan büyük firmalara dikkat çekmenin yanı sıra, liste aynı zamanda blockchain protokollerinin benimsenmesi ve kimin tarafından benimsendiği hakkında da içerikler bulundurmaktadır. Çeşitli Hyperledger protokolleri, blockchain konsorsiyumu R3’ün Corda protokolü ve Ethereum ağı, çeşitli endüstrilerdeki bir çok firmada belirgin şekilde yer almaktadır.

Forbes, blockchain teknolojisinin, günde 90 milyon işlem kaydının veya dünyanın 48 trilyon dolarlık menkul kıymetlerin kayıtlarını tutan Depository Trust & Clearing Corp (DTCC) örneği başına çeşitli iş süreçlerini basitleştirme potansiyeline dikkat çekiyor.

Forbes’in haberin’e göre, şirket 50.000 hesabını elektronik temizleme ağlarında hala gerçekleşmesi muhtemel olan yinelenen prosedürleri ve mutabakatların ortadan kaldırılmasına yardımcı olacak bir blockchain tabanlı yeni bir sisteme geçmeye hazırlandığını belirtti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.