Ağustos 30, 2023

FOMO Alarmı: Analiste Göre Bitcoin Bu Seviyeyi Aşarsa Büyük Yükseliş Yaşanır!


Son güncellenme : 31.08.2023 - 11:42

Kripto para piyasalarında yön konusunda belirsizlik devam ediyor. Analistler, Bitcoin’in fiyat hareketlerini yakından takip ederek geleceğe dair tahminlerde bulunmaya çalışıyor. Bu kapsamda, popüler kripto para analistlerinden biri olan Credible Crypto da kendi görüşlerini paylaştı. Bitcoin’in mevcut durumu ve potansiyel yükseliş ivmesi üzerine yaptığı değerlendirmede, 29.000-30.000 dolar seviyesinin kritik bir rol oynadığına işaret etti.

Analist, Bitcoin (BTC) yatırımcılarının fırsatları kaçırma korkusu (FOMO) hissetmeye çok yakın olduğuna inanıyor. Dahası analiste göre, Bitcoin’in söz konusu seviyeyi geri kazanırsa yukarıya doğru güçlü bir hareketi ateşleyebilir.

“Gerçek FOMO, panik ve inançsızlık, 29.000-30.000 doların üzerine çıktığımızda başlıyor. Bu yüselişin güçlü olduğunu düşünüyorsanız o bölgenin geri kazanılmasını bekleyin… BTC.” 

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin yakın zamanda fiyatta artış yaşadı. Bu artış Grayscale zaferinin ardından geldi. Bilindiği üzere Grayscale tarafından Bitcoin ETF ticareti için SEC kurumuna yapılan başvuru manipülasyon ve dolandırıcılığa sebebiyet verebileceği gerekçesiyle reddedilmişti. Grayscale konuyla ilgili mahkemeye başvurdu ve güncel kararda mahkeme SEC tarafından verilen kararın keyfi ve aceleci olduğuna hükmederek Grayscale’i haklı buldu. Analistin bahsettiği yükselişte bu kararın ardından gelen yükselişi ifade ediyor.

Credible Crypto’ya göre, yatırımcılar daha düşük seviyeleri beklerken Bitcoin’in yükselmeye devam etmesi muhtemel.

“Muhtemelen bu pazarın en olumsuz tarafı 15.000 dolardan bu yana yaşandı ve herkes 24.000 dolara doğru aşağı yönlü bir kırılmasının kesin olduğunu düşünüyordu. Gerçek şu ki piyasa yapısında aşırı düşüş eğilimini haklı çıkaracak bir kırılma olmadı.” 

Bu arada farklı bir kripto analisti olan Bluntz, son Bitcoin yükselişinden memnun olmadığını söyledi. Popüler trader, Bitcoin ve Ethereum‘un (ETH) gerçek toparlanma başlamadan önce bir kez daha aşağı yönlü hareketle karşılaşacağını düşünüyor.

“BTC veya ETH’nin düşük seviyelerde olması nedeniyle bu yükselişe hala %100 ikna olmuş değilim. Ben hala dipleri görmekten mutluluk duymadan önce BTC ve ETH’nin (aşağıdaki grafikte 5) C hareketini tamamlamak için bir düşüş daha yaşaması gerektiğini düşünüyorum. Bu tezin geçersiz olması için, dördüncü dalganın birinci dalga bölgesine girememesi nedeniyle ETH’nin 1.804 doları veya BTC için 28.770 doları aşması gerekiyor.”

Ethereum USDT fiyat grafiği

Bluntz, Elliott Wave teorisinin popüler bir uygulayıcısıdır. Elliott Wave Modeli, fiyat hareketlerini analiz etmek için kullanılan bir teknik analiz yöntemidir. Bu model, fiyat hareketlerini belirli bir sıra ve düzen içinde beş aşamaya ayırır. Her aşama, fiyatın yükseliş veya düşüş eğiliminde olduğu belirli bir dönemi temsil eder. Aşamalar, ana trendin yönüne bağlı olarak “yükselen dalgalar” (impulse waves) ve “düzeltici dalgalar” (corrective waves) olarak adlandırılır. Beş aşamalı Elliott Wave modeli 1, 3 ve 5. aşamalarının yükseliş, 2 ve 4. aşamalarının ise düzeltme olduğunu varsayar. Bu dalgalar, Fibonacci oranlarına dayalı bir şekilde ölçülerek analiz edilebilir.

Analist paylaştığı grafiğe göre, Ethereum’un 2.000 doların üzerine çıkmadan önce bir düzeltme daha yapması gerektiğini tahmin ediyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?