Şubat 1, 2023

Analistler FOMC Toplantısı Öncesi Bitcoin Tahminini Güncelledi

Kripto para ve ekonomi dünyası FOMC toplantısına kilitlenmiş durumda. Toplantı sona erdiğinde gelecek kararın Bitcoin fiyatı üzerindeki etkisi tartışılmaya devam ediyor. İşte uzmanların dikkat çeken tahminleri.

Kripto analisti ve YouTuber George Tung, Bitcoin’in önceki dört haftadaki istikrarlı görünümüne dayanarak bir tahmin yaptı. Analist, 25 baz puanlık artış gelmesi beklentisine ek olarak BTC fiyatının yükseleceği öngörüsünde.

Kripto karşıtı Jim Cramer’in bir boğa piyasası ilan ettiğini ve bunun da analistin kendisini rahatsız ettiğini belirtti. Analiste göre öngrülen her şey gerçekleşmeme eğiliminde. Tung’a göre Cramer bir yükseliş hissiyatındaysa gerçek tam tersi olma ihtimaline sahip.

Tung’a göre Bitcoin Şubat ayında çok olumlu bir ay geçirecek. Önceki birkaç yıl boyunca Şubat ayı piyasa için sürekli olarak olumlu bir ay olmuştur.

Piyasanın 2019 ile pek çok benzerliği var. Eğer 2019’daki gibi kırılma noktasındaysak, bu yakında muazzam bir artış olacağı anlamına geliyor.

Tung, Bitcoin fiyatının 4.000 doların altından 12.000 doların üzerine çıktığı 2019’daki toparlanma trendini takip ettiğimizi iddia ediyor. Bu ölçüye göre, Bitcoin’in fiyatı önümüzdeki altı hafta içinde 35.000 dolara ulaşma eğiliminde.

BTC, yılın başından bu yana, çeşitli zaman dilimlerinde aksi yönde yapılan uyarılara rağmen yükselmeye devam etti. Son 24 saat içinde, fiyat %1,2 artarak 23.100 dolara yükseldi.

Hem 23.200 dolar hem de 100 saatlik basit hareketli ortalama, fiyat ilerlemesine karşı kısa vadeli direnç görevi görüyor. Alıcı gücünün önündeki bir sonraki önemli engel 23.300 dolar bölgesine yakın bir yerde bulunuyor. Bu, 23.951 dolardan 22.519 dolara kadar olan düşüşün %50 Fibonacci geri çekilme seviyesinden çok uzak değil. Ancak tüm sinyaller yükselmeye devam ediyor. Bu da iyiye işaret.

Kaynak : CoinPedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?