Ekim 9, 2022

Floki Inu Nedir? FLOKI Nasıl Satın Alınır?


Son güncellenme : 29.10.2022 - 18:03

Eylül 2021’de Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter’da “Shiba Inu” cinsi bir evcil hayvanının bir görüntüsünü “Floki geldi” başlığıyla paylaşmıştı. Bu evcil hayvanın ismine ithafen Floki Inu olarak adlandırılan meme coin, yalnızca iki gün içinde yüzde 1.000 artmış ve başlangıcından bu yana sadece 72 saat içinde yaklaşık yüzde 1.500 ralli yaparak kripto para dünyasının parlayan yıldızlarından olmuştu. Bu rehberimizde ise sizler için Floki Inu nedir? ve FLOKI nasıl satın alınır gibi soruları cevaplayacağız.

“FLOKI, meme’lerin (şakaların) gücünü gerçek fayda ve hayırseverlikle birleştirerek, risk sermayedarları ve hedge fonları yerine insanlara ve özellikle yardıma ihtiyacı olanlara güç ve fırsat sunar.

FLOKI, dünyanın en çok bilinen ve en çok kullanılan kripto para birimi olmayı hedeflemektedir.” – Floki Inu resmi sitesinde yer alan tanıtım metninde yer alan ifadeler bu şekilde.

Floki Inu Nasıl Çalışır?

Floki Inu, Ethereum (ETH) blockchain’inde piyasaya sürüldü ve çok zincirli protokol özelliğini sağlayan birkaç kripto varlıktan birisi olarak da ön plana çıkar.

Meme coin, hem Binance Smart Chain (BSC) hem de Ethereum’da yer alıyor. Floki Inu, ETH ve BSC zincirinin toplamında toplam 9,31 Trilyon dolaşım arzına sahip ve ETH ve BSC zincirlerinde toplam dolaşımdaki piyasa değeri 70,2 milyon dolar civarında yer alıyor.

FLOKI Ödülleri

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Floki Inu sahipleri, ödül kazanmak için FLOKI token’larını stake etme olanağına sahip. ETH ve BSC blok zincirlerinde FLOKI sahiplerine bir kripto borsasında bir token takası yaptığında en az yüzde 4 ödül verilir. Ödül yüzdeleri, gelecekteki yükseltmelere bağlı olarak değişebilir.

Floki Inu tokeni hiper deflasyonist olarak kurgulanmış durumda, yakma cüzdanın boyutundaki bir artış Floki sahipleri için reflasyonist (ekonomik belirsizlik veya durgunluk döneminden sonra ortaya çıkan deflasyonun etkilerini azaltmak için tasarlanmış bir maliye veya para politikasıdır) ödülleri de artırır. Yavaş yavaş, dolaşımdaki arzdaki düşüş Floki’ye olan talebi ve fiyatını artırır.

Floki Inu

Floki Inu Nerelerde Kullanılır?

Floki Inu, kullanım açısından gerçek dünya yararını sağlamayı amaçlar. Kripto para birimi, CryptoCart (CC) ile olan ortaklığı aracılığıyla çevrimdışı mağazalardan ürün satın almak için kullanılabilir. Floki sahipleri ayrıca XCUR platformunda mallar için ödeme yapabilir.

Gelecekteki diğer yardımcı programlar, NFT satın alma, oyun oynama ve hizmetler ve mallar için ödeme yapma gibi çeşitli özellikleri içerebilir.

FLOKI Nasıl Satın Alınır?

Gate.io, Poloniex, Huobi Global, Uniswap, ByBit, MEXC, LBank, Pancake gibi önde gelen borsalar farklı paritelerle FLOKI işlemlerine izin veriyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?