Şubat 4, 2022

Floki Inu (FLOKI), Bu Platformda Amazon Hisselerini Geride Bırakmayı Başardı!

Kripto para piyasalarında meme coin‘lerin çok hızlı bir şekilde güçlendiği ve adaptosyonlarının arttığı artık bilinen bir gerçek. Dogecoin, Shiba Inu, Floki Inu gibi meme coin’ler aslında bundan çok kısa bir süre önce bile gerçekten ‘şaka’ sayılabilecek veya gerçekleşmesi zor bir rüya olmaktan öteye gidemeyecek türden varlıklardı. Ancak kripto paraların pazar hakimiyeti arttıkça, meme coin’lerde bu pazardaki hakimiyetten payını almayı başardı.

Floki Inu (FLOKI) isimli meme coin ise yakın zamanda %15’lik bir değer artışı kaydeden Amazon’ın hisse senetlerini (AMZN) bir platformda geçmeyi başaracak kadar adından söz ettirdi.

Bu başarının Dogecoin (DOGE) veya Shiba Inu (SHIB) yerine Floki Inu tarafından gelmesi bir yandan şaşırtıcı olsa da öte yandan oldukça anlamlı. Floki Inu her ne kadar Shiba Inu köpeği temalı bir meme coin olarak piyasaya sürülse de yakın zamanda ‘meme coin’ etiketinden kurtularak, kripto para ve blockchain dünyasında ön planda yer alan bir çözüm olmak istiyor.

FLOKI tokenı, tüm varlık sınıflarında yatırımcılar ve tüccarlar için orijinal sosyal platform olan Stocktwits’te bir anlığına AMZN’i geride bırakarak bir numaralı trend haline geldi.

Bu, FLOKI ekibi ve topluluğu için büyük bir başarıydı çünkü token, hisse fiyatındaki büyük artışın ardından Amazon’un kazanç raporunda kârlı bir şekilde lanse etmesinin ardından bir numaralı sırayı devraldı (AMZN yakın zamanda %15’lik bir değer artışı kaydetmişti).

FLOKI, basın sırasında ikinci sıraya düşmüş olsa da, Stocktwits yakın zamanda Perşembe günü bir kripto ticaret platformu başlattığından, bu kripto topluluğu için büyük bir haberdi.

Stocktwits, geçen yıl bir perakende tüccar ordusu tarafından meme stokları GameStop [GME.N] ve AMC [AMC.N]’de kar sağlamak için kullanılan çevrimiçi mesaj panoları arasındaydı ve bu da hedge fonları için büyük kayıplara neden olmuştu.

Stocktwits üyeleri, bir şirketle ilgili ipuçlarını veya fikirlerini paylaşmak için hisse senedinden önceki dolar işareti olan bir nakit etiketi kullanıyor. Sosyal medya platformu, duyarlılığı toplamak ve platformundaki en trend hisseleri listelemek için bu gönderileri ve mesaj hacimlerini analiz etti.

Kripto para desteğinin eklenmesini takiben ilk sırayı alan FLOKI, adından söz ettirmeyi başarmıştı. Ancak FLOKI’nin yakın zamanda stratejik ortaklıklar kurduğunu açıklamıştı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Watcher.guru


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.