Fiyattaki Düşüşe Rağmen BlockTower Capital’in Bitcoin Hedefi 14.000 Dolar!

0
471

Bitcoin Mart ayındaki düşük seviyelerine rağmen, fiyatını yükseltti ve kaybettiği değeri geri kazandı. Ama Çarşamba günü yaklaşık %7 oranında yenir bir düşüş yaşadı. Bu düşüş, Ağustos 2017’den bu yana ilk kez Satoshi dönemine ait 50 Bitcoin’in hareket etmesinden sonra geldi. Bazı yatırımcılar, bu söz konusu Bitcoin’ler satılır mı endişesiyle bir satış baskısı oluşturdu.

Bitcoin 9.700 dolardan 9100 dolara düştü. Önde gelen kripto para birimi şimdi boğalar ve ayılar savaşırken 9,019 dolardaki tehlikeli bir konumda işlem görüyor. Ayılar şu an avantajlı gibi görünse de, bazı etkileyici ve önemli temel faktörler potansiyel yükseliş momentumuna işaret ediyor. Önde gelen kripto yatırım şirketi BlockTower Capital’in raporuna göre Bitcoin 14.000 dolar seviyesine ulaşabilir.

Bitcoin’i Yükselişe Geçirecek Temel Faktörler

BlockTower Capital, kapsamlı bir paylaşımda, Bitcoin talebini artırabilecek bazı temel katalizörleri özetledi. Bu sayede BTC fiyatını 2019’un en yüksek seviyesi olan 14.000 dolara yükselebileceğini belirtti.

Birincisi, BlockTower yatırımcıların kripto piyasalarındaki yüksek oynaklığa alışık olduklarını söyledi. S&P 500 ve Bitcoin, Mart kargaşası sırasında aynı gün neredeyse aynı miktarda değer kaybetti. Geleneksel varlıkların benzer sert fiyat dalgalanmaları göstermesi, Bitcoin’i daha az endişe verici hale getiriyor. Yatırım firmasına göre, piyasa bu gerçeği kabul etti ve bu yüzden Bitcoin için gerçek bir talep var.

Ayrıca BlockTower, dünyanın COVID-19 ortasında dijital teknolojileri giderek daha fazla kabul ettiğini belirtti. Şu anda, dijital şirketler gelişen birkaç şirket arasında yer alıyor. Her şey bittiğinde insanlar dijital paraya sorunsuz bir şekilde geçiş yapacaklar. Ve bitcoin internetin ilk parası olduğu için, “COVID-19 sonrası dünyanın resmine düzgünce yerleşir”.

BlockTower, ayrıca sektördeki her uzmanın aklında olan bir noktayı tekrar etti: merkez bankaları tarafından sürekli para baskısı. Bankalar şu anda stresli sisteme trilyonlar enjekte ediyor. Bu eylemlerin, dünyayı derin bir enflasyon uçurumuna sürükleyeceğinden emin olabilirsiniz. Bitcoin, sınırlı arzıyla , insanların döviz bozma korkusundan faydalanmaya devam ediyor.

Dünyanın dört bir yanındaki insanlar, merkez bankalarının korona virüs etkilerini ortadan kaldırmak için attığı adımları dikkatle inceliyorlar. Bu, bankaların ekonomik kanamayı durduramadıklarını fark ettikleri için bankacılık sistemlerine duyulan güvenin giderek azalmasına neden oldu. Bu durum, Bitcoin adaptasyonunu artırmada hayati bir rol oynayacaktır.

BlockTower’daki araştırmacılar ayrıca ABD-Çin ticaret savaşı 2.0’ı Bitcoin’in büyümesini artıracak başka bir katalizör olarak değerlendiriyor. Yeni bir ABD-Çin ticaret savaşı, korona virüs pandemisi sebebiyle patlak veriyor. İki süper güç arasındaki bu ticaret savaşının geçen yıl yükselen bir Bitcoin mitingini tetiklediğini belirtmek gerekir.

BlockTower’ın raporu, yukarıda belirtilen temel bilgilerin ışığında, Bitcoin fiyatının yükseleceğine inanmamızı sağlıyor. Ancak şu an itibariyle, boğalar geçen haftaki performanslarından sonra yavaşladı.

Bitcoin’in yakın vadede 10.500 doların üzerine çıkması BTC’ye yeni bir para talebi olduğunu gösterebilir. Ayrıca, BlockTower Capital, “bu yüksek seviyenin kırılmasıyla bir sonraki hedefin 2019 yazının en yüksek seviyesi 14.000 dolar olacağını” belirtti.

Şu anki satış baskısının ne kadar süre daha devam edeceği ise belirsizliğini koruyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın