Mayıs 27, 2023

%44’lük Fiyat Patlaması: Bu Altcoin, Yapay Zeka İnovasyonuyla Yükselişe Geçti!


Gözden kaçan bir altcoin, kendi yükseliş trendini ateşledikten ve bu hafta büyük kazançlar elde ettikten sonra kripto pazarına meydan okudu.

Akash Network (AKT), merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları ve organizasyonlarının yanı sıra özdevimli öğrenme, blockchain ve yapay zekayı (AI) destekleyen merkezi olmayan bir açık kaynaklı bulut ağıdır.

Projenin yerel token’ı AKT, haftalık en düşük seviyesi olan 0.319 dolardan 0.462 dolara yükseldi ve %44’ten fazla kazanç sağladı.

Akash Network’ün fiyat artışı, projenin yaptığı bir duyurudan sonra geldi. Altcoin’in arkasındaki ekip kendi test ağında yapay zeka testleri üzerinde çalıştığını bildirdi:

“Akash GPU Testnet, inanılmaz bir ilerleme haftasını tamamladı. Akash GPU Testnet aracılığıyla bir Nvidia A100 üzerinde birden fazla önde gelen AI modeli test edildi ve Akash, AI Supercloud’u yaratmaya bir adım daha yaklaştırıldı.” 

Nvidia A100, yüksek güçlü bir grafik işleme birimidir (GPU).

Yukarıdaki duyuru, kripto topluluğunda Akash Network’e olan ilgiyi artırmış ve AKT’nin değerinin yükselmesine katkıda bulunmuştur. Yatırımcılar, altcoin projesinin yenilikçi yaklaşımını ve yapay zeka teknolojisiyle entegrasyonunu takdir ederek, AKT’ye olan güvenlerini artırabilirler. Yapay zeka, Akash Network’ün merkezi olmayan bulut ağına benzersiz bir güç ve verimlilik katma potansiyeline sahiptir.

Akash Network kurucusu Greg Osuri, geçen hafta test ağının artık AI uygulamalarını barındırdığını bildirdi:

“Akash GPU Testnet artık AutoGPT, BabyAGI ve Stable Diffusion gibi harika yapay zeka uygulamalarına ev sahipliği yapıyor ve merkezi olmayan bir GPU pazarından kusursuz bir şekilde yararlanıyor.

Bu, bir Açık Kaynak Süper Bulutunun (Opensource Supercloud) Açık Kaynak Yapay Zekayı (Opensource AI) barındırabileceği ilk örnektir.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?