Şubat 1, 2023

Fiyat Artışı Meme Coin Balinalarını Harekete Geçirdi – Yılın Zirvesi!

En büyük piyasa değerine sahip meme coin olan Dogecoin, Ocak ayının son gününde on-chain aktivite açısından kayda değer bir artış yaşadı. Konuya ilişkin veriler, kripto analitik firması Sanitment Feed tarafından paylaşıldı.

Santiment’e göre popüler meme coin, balina aktivitesi açısından yılın en yüksek değerini ve son iki ayın en yüksek sayısını kaydetti. Kripto analitik platformu, adres etkinliği açısından da aynı modeli gözlemledi. Veriler, balinaların 27 Kasım’dan bu yana en yüksek değer olan 100 bin doların üzerinde 523 DOGE işlemi gerçekleştirdiğini ortaya koyuyor. Buna ek olarak, söz konusu süre boyunca ağ 86.4 bin aktif adrese sahipti.

Bu gelişmenin en olası nedeni Elon Musk’ın gelirini artırmak için Twitter’a ödeme sistemleri eklemeye çalıştığına dair söylentilerin gündeme gelmesi olabilir. Bu haber şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Musk’ın meme coin’i sisteme dahil edeceğine dair spekülasyonları da canlandırdı. Ünlü milyarder geçmişte yaptığı açıklamalarında bunu ima etmişti.

Sonuç olarak, bu gelişmelerin ardından DOGE geçtiğimiz gün %10 kadar yükseldi. Santiment, bugün paylaştığı tweet’te DOGE’nin 10 Aralık’tan bu yana ilk kez 0.095 doları geçtiğine de dikkat çekti.

Popüler meme coin dünkü kazanımlarının bir kısmını kaybetti ve basın zamanında 0.09245 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the crypto basic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?